Čtvrtek, 8 června, 2023

POSITIV Business & Style 4/2021

Magazín zaměřen na podporu pozitivního vnímání kraje, businessových aktivit a životního stylu v Moravskoslezském kraji s distribucí po celé Evropě. Tentokrát na téma INOVACE. I toto vydání je nabité články a rozhovory s vrcholovými manažery a řediteli významných firem jako je Siemens, s.r.o., VŠB-TUO: VŠB – Technická univerzita Ostrava, B.PRO CZ, s.r.o., ŠKODA AUTO Vysoká Škola: ŠAVŠ, Grafton Recruitment, s.r.o., a další.


Business rozhovor nám poskytl Ing. Roman Valný, ředitel závodu Siemens ve Frenštátě pod Radhoštěm. Promluvil například o tom, jak důležité jsou pro společnost inovace a jakým způsobem se angažovali do vybudování Testbedu pro Průmysl 4.0 na VŠB-TUO.


V rubrice Investoři v Moravskoslezském kraji se zaměříme na Německo. Tradičně nebude chybět vyjádření pana velvyslance a zhodnocení česko-německých vztahů z pohledu Bernarda Bauera, šéfa Česko-německé obchodní a průmyslové komory. Arun Krishnan, generální ředitel frenštátského závodu Vitesco Technologies, promluvil o odštěpení od společnosti Continental, poradil výrobním společnostem, jak zvýšit svou konkurenceschopnost prostřednictvím digitálních továren a také popsal, jak daleko pokročilo Vitesco Technologies v robotizaci výroby.
Z německých investorů se můžete těšit také na představení společnosti B.PRO (bývalé BLANCO Professional) a rozhovor s Andreasem Denningerem, vedoucím BROSE Business Service centra. Chcete-li si udělat představu o tom, jakým způsobem takové Evropské středisko sdílených služeb funguje a jaké jsou jeho největší výhody, určitě si nenechte tento rozhovor ujít. Rubriku jsme uzavřeli společností BONATRANS GROUP a.s., za kterou promluvil Jakub Weimann, člen představenstva. Co bylo prvotním impulsem vstoupit na německý trh a jak se dá na zahraničním trhu uspět se dočtete v rozhovoru na straně 60.


V rámci rubriky Regiony zamíříme na Opavsko. Očekávat můžete vyjádření primátora města Opavy Tomáše Navrátila, jenž promluvil o plánovaných projektech i o tom, co město nabízí investorům. Podíváme se na nejatraktivnější místa v okolí a na nákupy vyrazíme do obchodního centra Breda & Weinstein.


Ani ve čtvrtém vydání nechybí rubrika HR, kde se dozvíte o tzv. chatbotech, moderní výukové metodě Hybrid learning a unikátní ŠKODA AUTO Vysoké škole, jež je jedinou soukromou školou, kterou založila nadnárodní společnost. Blíže nám ji představil její rektor, doc. Ing. Pavel Mertlík, CSc.


Style rozhovor potěší milovníky zvířat, vyzpovídali jsme veterináře MVDr. Jana Nytru z Veterinární kliniky v Ostravě-Porubě. Zavzpomínal na dobu studií, představil nadaci na pomoc zvířatům, kterou s týmem zřídil v roce 1994 přímo v areálu, a podělil se o zážitky ze své praxe. S jakým nejexotičtějším zvířetem se dostal do kontaktu? A kolik pacientů denně v ordinaci ošetří?


Tematický záběr je jako vždy široký a my už nyní připravujeme podklady pro první vydání. Přejeme Vám příjemné čtení a doufáme, že se tady všichni sejdeme zase příště. Těšíme se na Vaše ohlasy!
V případě zájmu o výtisk se neváhejte obrátit na email positiv@maxpositiv.cz.

Celé vydání magazínu si můžete přečíst zde.

RELATED ARTICLES