Úterý, 23 dubna, 2024

POSITIV Business & Style 3/2021

Magazín zaměřen na podporu pozitivního vnímání kraje, businessových aktivit a životního stylu v Moravskoslezském kraji, s distribucí po celé Evropě. Tentokrát na téma INDUSTRY. I toto vydání je nabité články a rozhovory s vrcholovými manažery a řediteli významných firem jako jsou Třinecké železárny, ČEZ ESCO, a.s, MORAVEC KVALITNÍ PONOŽKY s.r.o., ALVE spol. s r.o., Moravskoslezské Investice a Development, a.s., Veolia Energie ČR, a.s., a další.


Business rozhovor nám exkluzivně poskytl Ing. Ján Moder, první místopředseda dozorčí rady skupiny Třinecké železárny, a.s. – Moravia Steel, a.s. Promluvil o tom, na které momenty vzpomíná nejraději a zmínil nejzásadnější milníky, které ho doprovázeli v jeho kariéře.

Od posledního vydání magazínu POSITIV Business & Style se v Moravskoslezském kraji udály události zásadního významu, chcete-li být v obraze o nově vzkvétajících budovách a zásadních investicích, rubriku BUSINESS NEWS nepřehlédněte.

I tentokrát se můžete těšit na rubriku Investoři v Moravskoslezském kraji, tentokrát se zaměříme na Japonsko a Jižní Koreu. Chybět nebude vyjádření velvyslanců obou zemí a informace o činnosti obchodních komor. Petr Michník z Hyundai Motor Manufacturing Czech popíše, v čem tkví úspěch společnosti i to, jaké jsou cíle pro rok 2022.

V rámci rubriky Regiony zamíříme do dvou oblastí, na Třinecko a Ostravsko. Očekávat můžete vyjádření primátorky města, RNDr. Věry Palkovské, která nám přiblíží plánované projekty města Třinec, podíváme se na nejatraktivnější místa v okolí a s realitní kanceláří Sting zjistíme, jaký je současný stav realitního trhu v MSK. Ostravu reprezentuje starostka Ostravy-Poruby, Ing. Lucie Baránková Vilamová, Ph.D., Mgr. Bc. Darina Daňková, MBA, se rozpovídá o znovuotevřeném domu kultury Poklad. Doc. Ing. Igor Ivan, Ph.D., reprezentující VŠB-TUO, zase představí projekt REFRESH, jeho náplň a vizi. Víte, jak by se daly využít prostory bývalého dolu Staříč? Projekt Underground Lab Vás navede. Milovníky sportu potěší rozhovor s Romanem Šimíčkem, sportovním ředitelem HC VÍTKOVICE RIDERA.

Absolutní novinkou je rubrika HR, kterou uvede Petr Otáhal, předseda Klubu personalistů Moravy a Slezska. Následující stránky jsou věnovány HR manažerům významných firem, kteří se podělí o své mnohaleté zkušenosti a přinesou pár tipů. Také se dozvíte, jak funguje nábor zaměstnanců na sociálních sítích.

Style rozhovor ocení hudební nadšenci, vyzpovídali jsme totiž Markétu Konvičkovou, úspěšnou zpěvačku a skladatelku. Popsala, jak probíhala spolupráce s Jarkem Nohavicou, i to, jak se dá skloubit studium a časově náročná práce. S ostravskou Gokánou si uvaříme japonskou delikatesu, tzv. yellowfin-tuna tataki, česky tataki ze žlutoploutvého tuňáka.

Tematický záběr je jako vždy široký a my už nyní připravujeme podklady pro čtvrté vydání. Přejeme Vám příjemné čtení a doufáme, že se tady všichni sejdeme zase příště. Těšíme se na Vaše ohlasy!

V případě zájmu o výtisk se neváhejte obrátit na email positiv@maxpositiv.cz

Celé vydání magazínu si můžete přečíst zde.

RELATED ARTICLES