Středa, 29 listopadu, 2023

POSITIV Business & Style 1/2021

Magazín zaměřen na podporu pozitivního vnímání a objektivního pohledu na business a životní styl v Moravskoslezském kraji. Tentokrát na téma INVESTICE. Těšit se můžete na vyjádření a názory vrcholových manažerů a ředitelů významných firem jako jsou Heimstaden Czech s.r.o., ČEZ ESCO, a.s, DSV Road a.s., Moravskoslezské Investice a Development, a.s., New Dimension, s.r.o., SANDER SUPPORT LOGISTIC s.r.o., Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje z.s., Tieto Czech s.r.o. aj.


Novinkou v tomto vydání je rubrika Investoři v Moravskoslezském kraji, kterou otevírá svým úvodním slovem hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák. Do této rubriky se nám podařilo sjednat vyjádření velvyslanců severských zemí, konkrétně Finska, Dánska Švédska a Norska. Vážení diplomaté nám popsali, jak se jim v České republice žije, rozpovídali se o Češích, v čem jsou inspirativní a jací jsou obchodní partneři. Zmínili, k jakým projektům se v poslední době v MSK připojili a v čem kraj vyniká. Odborným partnerem pro tuto rubriku se stal MSID (Moravskoslezské investice a development).


V rámci rubriky Regiony se zaměříme na Novojičínsko. Dozvíte se o plánovaných projektech města Nový Jičín, seznámíte se s EDUCOU – Střední odbornou školou, s.r.o., prestižní firma TONAK a.s. představí nadčasovou kolekci všem milovníkům klobouků a trochu kultury nám dopřeje zámek Kunín.


V rubrice Styl se můžete těšit na exklusivní rozhovor s epidemiologem Doc. MUDr. Rastislavem Maďarem, Ph.D., MBA, FRCPS, který se rozepsal o svých cestách do Afriky, o cílech spojených s funkcí děkana Lékařské fakulty Ostravské univerzity a otevřeně se vyjádřil například i k aktuálnímu stavu českého zdravotnictví. Dále se dozvíte, že mezinárodní gymnázium 1st International School of Ostrava prošlo náročným akreditačním procesem a na jaře se stalo oficiálně IB World School. Co je IB organizace a v čem je unikátní se dozvíte právě po přečtení článku v rubrice Styl.


Ani o sport Vás v aktuálním vydání neochudíme. Golf Resort Lipiny slaví již 10. výročí, vy si tak můžete odpálit míček v Karviné a připadat si jako v přírodě díky zelené trávě, jezírek, písečných překážek a labutí. Inovativní designérka Lada Vyvialová Tomečková se pochlubí krásnou jarní kolekcí, tudíž ani ti největší milovníci módy o nic nepřijdou. Kuchařky a kuchaři se zase mohou těšit na tradiční Valašský frgál. Na závěr dostanete vynikající tip na knihu.


Celý tým magazínu POSITIV Business & Style se snažil, aby bylo i toto vydání inspirativní, zajímavé a čtivé. Věříme, že se to povedlo a že si na své přijde každý. Vám čtenářům přejeme příjemné čtení a doufáme, že se tady všichni sejdeme zase u dalšího vydání, do kterého už teď připravujeme zajímavé články a rozhovory. Máte se na co těšit!

Celé vydání magazínu si můžete přečíst zde.

RELATED ARTICLES