Úterý, 5 března, 2024

POSITIV Business & Style 2/2023

Léto v plném proudu, a to znamená jediné, nový POSITIV je venku! Co jsme si pro vás připravili tentokrát?

Z titulní strany se nás usmívá úspěšný, respektovaný podnikatel a majitel strojírenské firmy Bašista s.r.o., který se v rozhovoru rozpovídal o svém splněném životním snu vybudovat něco velkého, o tom, co mu pomáhalo překonat překážky, které by u jiných vedly k ukončení činnosti, předsednictví v Okresní hospodářské komoře i soutěži T-profi. 

Plynule navazujeme na další moravskoslezské firmy a jejich úspěchy. Společnost ISMM nedávno investovala nemalou částku do práškové lakovny, a abychom zjistili více, vyzpovídali jsme jejího majitele, Miloslava Cváčka. Co dalšího plánuje v blízké době? A kolik pracovních ISMM díky nové lakovně vytvoří? 

Na dalších stranách vás čeká rozhovor s novým prezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR Janem Rafajem nebo rozhovor s šéfem známé rožnovské společnosti ON Semiconductor. V magazínu se dále zabýváme zajímavými tématy jako jsou platformy no-code, digitalizace v celoživotním vzdělávání nebo otázce, jakým způsobem lze motivovat zaměstnance k aktivnímu zapojení do úsporných opatření a sdílení nápadů ve firmě. 

Style rozhovor potěší milovníky architektury, vyzpovídali jsme totiž uznávaného architekta, který stojí například za městskými jatky – Roberta Konieczného. Jak jej tento projekt ovlivnil? A jaké dostává zpětné vazby na svou práci?

Červencový POSITIV dále přináší otevřený rozhovor s ředitelem hotelu Sepetná. O tom, jaké jsou největší výzvy při řízení takhle rozsáhlého zařízení i o rozšiřování služeb jsme si povídali s milým Lubomírem Haplem. 

Při tvorbě jsme nezapomněli ani na knihomoly a kulturní nadšence. Celou tuhle jízdu společně zakončíme u konfitovaných brambor s uzeným tvarohem.

Užijte si to a těšíme se na ohlasy! 

RELATED ARTICLES