Čtvrtek, 18 července, 2024

Slavnostní otevření nové průmyslové haly MSV elektronika

Dne 30. května 2024 se ve Studénce konalo slavnostní otevření nové výrobní haly společnosti MSV elektronika. Tuto významnou událost si nenechala ujít řada významných hostů, kteří se přišli podívat na novinky a pokrok společnosti. Přítomni byli mimo jiné starosta města Studénky, pan Slavík, a první náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, pan Jakub Unucka.

Slavnostní přestřižení pásky proběhlo za účasti významných osobností z oboru. Přivítání se ujal generální ředitel společnosti, pan Radek Škrobánek, který ve svém úvodním projevu poděkoval všem hostům za jejich účast a podporu. „Chtěl bych vám všem poděkovat za to, že jste přišli, navštívili nás a podpořili svou návštěvou,“ uvedl ve svém projevu. Připomněl důležitost spolupráce s dalšími firmami a institucemi. K přestřižení pásky se připojili také Jiří Baťka z firmy AŽD Group, pan Jan Kutálek ze společnosti CZ LOKO a.s., a poděkování nechybělo ani stavební firmě STAZO.

Význam nové haly

Nová výrobní hala představuje trojnásobné zvýšení výrobní kapacity společnosti MSV elektronika. „Krása této budovy spočívá v tom, že nám poskytuje trojnásobně větší výrobní prostory než dosavadní budova,“ zdůraznil ve svém projevu pan Škrobánek.

Organizaci stavebních prací na nové průmyslové hale měl na starosti pan Kubánek, spolumajitel společnosti, který přidal podrobnosti o jejích technických specifikacích. „Výrobní hala je koncipována s kompletní rekuperací vzduchu a na střeše máme 60 kW solárních panelů a 80 kW baterii,“ uvedl. Dále vysvětlil, že díky moderním technologiím, jako je systém průmyslu 4.0, je výroba nejen efektivnější, ale také šetrnější k životnímu prostředí. „Netroufali jsme si budovu pořídit, nikdo o ni neměl zájem. Nakonec jsme si vlastně řekli, že bývalou pekárnu koupíme, i když jsme neměli až takovou potřebu navyšovat výrobní prostory v té době. No, ale rok se s rokem sešel a najednou jsme zjistili, že naše produkce se navyšuje a stávající prostory se stávaly malými. Tak jsme se před třemi lety rozhodli pro rekonstrukci. Rekonstrukce trvala rok a půl a nyní máme výrobní halu elektroniky s moderními technologiemi.“

Slova starosty města Studénky

Starosta města Studénky, pan Slavík, ocenil přínos nové haly pro místní ekonomiku a zaměstnanost. „Děkuji společnosti MSV elektronika za jejich investici do našeho města. Dokázali z brownfieldu v centru města vytvořit velmi krásnou budovu. Tato nová hala znamená nejen zvýšení výrobní kapacity, ale také nové pracovní příležitosti pro naše obyvatele, uvedl pan Slavík.

Projev náměstka hejtmana Moravskoslezského kraje pana Unucky

První náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje, pan Jakub Unucka, ve svém projevu zdůraznil důležitost investic do regionu a poděkoval společnosti za jejich přínos. Rád bych vyjádřil svou radost a hrdost nad tím, co se zde podařilo vybudovat. Tato nová hala představuje významný krok vpřed nejen pro společnost MSV elektronika, ale také pro celý Moravskoslezský kraj. Investice do moderních technologií a vývoj pomáhají k transformaci celého regionu a jsou klíčové pro jeho budoucnost. Gratuluji všem, kteří se na tomto projektu podíleli, a přeji mnoho úspěchů do budoucna.“

Závěrečná slova

Slavnostní otevření nové výrobní haly MSV elektronika bylo významnou událostí nejen pro společnost, ale i pro celé město Studénku. Nová hala s moderními technologiemi a zvýšenou výrobní kapacitou představuje krok vpřed pro společnost a region.

Zdroj: redakce

Cestujete vlakem? Pak se s výrobky společnosti MSV elektronika setkáváte prakticky na každém kroku. Firma své produkty neustále inovuje a nyní vstupuje do další éry pod vedením nového generálního ředitele, pana Radka Škrobánka. Jaké jsou jeho hlavní cíle a prioritní úkoly v této nové roli? Společnost investovala do nové zkušebny a nové výrobní haly. Co prozradil o těchto projektech a jaký budou mít dopad na kapacity a produkci společnosti?

Přečtěte si rozhovor ZDE.

RELATED ARTICLES