Čtvrtek, 18 července, 2024

„Jsme velmi rádi, že se nám daří nastavovat spolupráci s podnikateli, kteří přispívají k rozvoji města,“ uvedl starosta Studénky Libor Slavík

Na slavnostním otevření nové výrobní haly firmy MSV elektronika ve Studénce se oslavovala renovace bývalé pekárny na moderní výrobní halu. Starosta Studénky Libor Slavík v rozhovoru pro magazín POSITIV Business & Style zdůraznil význam revitalizace brownfieldů a výhodnou polohu Studénky, která přitahuje nové obyvatele i investory.

Dneska jsme na slavnostním otevření nové haly firmy MSV elektronika. Jak tuto událost vnímáte vy z pozice města? Co se tady dnes odehrává?

Jakékoliv aktivity, zejména pokud se nachází v centru města, vnímáme velmi pozitivně. Dříve, když tady byla pekárna, což si pamatuju, protože jako dítě jsem bydlel v bytovém domě naproti, jsem pekárnu vnímal jako důležitou součást tohoto místa. Když skončila, z prostorů se stal nevyužitý brownfield.

Jak se vyvíjela situace po uzavření pekárny?

Společnost MSV elektronika nejprve koupila poštu a vybudovala v ní své sídlo, poté vedlejší budovu bývalé kartonářky a nyní i budovu pekárny, kterou zrenovovala do dnešního stavu. Je skvělé, že se tento prostor nacházející se v bytové zástavbě stal opět využívaným. Spolupráce s podnikateli, jako je MSV elektronika, je pro nás velmi důležitá. Firma přispívá nemalými prostředky na volnočasové aktivity pro obyvatele Studénky, což velmi oceňujeme.

Máte podobné spolupráce i s dalšími firmami ve městě?

Ano, ve velkém průmyslovém areálu bývalé vagonky je společnost MSV Metal, největší zaměstnavatel ve Studénce. S nimi máme dlouhodobou a velmi dobrou spolupráci, která zahrnuje podporu kultury a sportu. Další firmou je AK1324, která také podporuje některé aktivity ve městě. Nicméně i tento brownfield v prostorech bývalé vagónky by si zasloužil další renovaci. Spolupráce běží i s většinou podnikatelských subjektů, které jsou na území Studénky.

Jak vnímáte proměnu Studénky za poslední roky?

Snažíme se město posouvat dál nejen v podnikatelské sféře. Studénka má výbornou polohu – dostupnost po železnici, dálnici, blízkost letiště, klidné bydlení. Proto se snažíme tvořit prostory pro nové rodinné domy i bytovou výstavbu. Jednáme s developery a připravujeme projektovou dokumentaci, abychom do Studénky přilákali nové obyvatele. Výborná dostupnost do Ostravy a dalších měst je velkou výhodou.

A co se týče prostor pro nové investory nebo firmy?

V rámci územního plánu máme některé plochy připravené pro podnikatelské projekty. Spolupracujeme s Czech Investem v Ostravě, kde monitorujeme a připravujeme prostory pro regeneraci brownfieldů.

Pane starosto, děkujeme za rozhovor.

Autor rozhovoru: redakce magazínu POSITIV

RELATED ARTICLES