Pondělí, 4 března, 2024

Budoucnost parkování: Parkovací věže se představily na Business klubu Patriotů MSK

V rámci Business klubu Patriotů MSK, který se konal 7.12. v SC Ostrava v Komenského sadech, byl představen projekt www.parkovaciveze.cz, zaměřený na inovativní řešení parkování ve městech. Tuto inovativní technologii představil Jaroslav Schovánek, zastupující firmu, která se od roku 2020 věnuje prodeji a instalaci parkovacích věží v České republice.

Kromě samotného konceptu parkovacích věží byla na akci zdůrazněna možnost individualizace těchto konstrukcí. Zákazníci mají možnost vybrat si z široké nabídky opláštění, přičemž parkovací věže mohou být součástí stávající budovy nebo představovat samostatně stojící konstrukce v moderním designu. Vzhled věží lze přizpůsobit podle požadavků architektů nebo zástupců měst a obcí, s možností výběru jakéhokoliv barevného nátěru pro kovovou konstrukci.

Parkovací věže, někdy vtipně přirovnávané ke kolotočům pro auta, nabízejí nový pohled na řešení nedostatku parkovacích míst ve městech. Od zahájení projektu byly realizovány dvě věže v Brně-Řečkovicích s celkovou kapacitou 28 míst.

Během diskuze byla položena řada otázek, týkajících se potenciálu parkovacích věží v soukromém a veřejném sektoru, možnostech dlouhodobého pronájmu pro konkrétní investory, jako jsou například nemocnice, a zda parkovací věže budou součástí budoucích aplikací nabíjecích stanic pro elektrovozidla.

Na dotaz ohledně hlavních získaných poznatků z akce Jaroslav Schovánek prohlásil: „Stává se jasným, že je potřeba zaměřit se více na soukromý sektor, který jsme do této chvíle spíše přehlíželi. Důležitým krokem bude také posílení marketingových aktivit pro širší informování veřejnosti o parkovacích věžích. Dále bude nutné rozhodnout, zda se zaměříme více na pronájem nebo prodej věží a uskutečnit osvětu o bezpečnosti a výhodách parkování v těchto věžích.“


Společnost Parking Towers s.r.o. je novou společností, avšak založena na stabilitě, kvalitě a historii firem HOPAX s.r.o. a SPENADO Consulting s.r.o. Obě tyto firmy mají několikaletou historii a jsou známy i na mezinárodním trhu.

Produkt – Parking Towers – není novinkou, ve světě je znám již dlouhá desetiletí. Zároveň ale reaguje na aktuální potřebu dnešních firem a obyvatel, kterou je nedostatek parkovacích míst.

Jednatelé společnosti Parking Towers s.r.o. vnímají neustále rostoucí počet automobilů, která nemají kde parkovat. Jen v České republice je v současné době více než 5,37 mil. kusů automobilů.

RELATED ARTICLES