Sobota, 2 března, 2024

Solidarita a business, dá se to skloubit?

Další Setkání Patriotů MSK, tentokrát na téma Business & filantropie, odhalilo sílu spojení podnikání a dobročinnosti. Na členském setkání bylo mimo jiné vybráno 29 400 Kč na podporu čtyř charitativních projektů.

Ve čtvrtek 7. prosince jsme se v OSTRA Sport Centru sešli na akci Patriotů MSK, které prokázalo, že podnikání a filantropie mohou jít ruku v ruce.

Akce probíhala formou interaktivní panelové diskuse, ve které tři řečníci – Radana Brábníková ze společnosti Gamin, Richard Gazda, zakladatel prospěšného second handu Moment, a Iva Maráková z Nadace Via, sdíleli své pohledy na filantropii v podnikání. Diskuse byla otevřená, s možností klást otázky, což přineslo živou výměnu názorů a mnoho inspirace pro účastníky.

Večer byl obohacen nejen o zajímavé názory, ale také o výborné jídlo a punč, které dokonale doplnily předvánoční atmosféru. Příjemné prostředí a neformální networking přispěly k vytvoření uvolněné, přesto produktivní atmosféry.

Pomyslnou třešničkou na dortu byl výtěžek 29 400 Kč, který putoval na podporu čtyř neziskových organizací – Mobilní hospic Ondrášek, Můžeš podnikat, Míša pomáhá z.s., a Mikasa z.s.

Akce názorně předvedla, že filantropie může být přirozeně zakotvena v podnikatelském prostředí. Sdílené příběhy a strategie od řečníků poukázaly na to, jak lze dobročinnost efektivně integrovat do businessu. Současně nám připomněly, že každý z nás má schopnost přispět k lepšímu světu, a to nejen skrze naše podnikatelské aktivity, ale také osobním zapojením a iniciativou.


A co si z celého večera odnášíme?

  • 🌍 Filantropie v Česku funguje. Umíme dobře reagovat na krize, ale v pravidelném dárcovství ještě oproti Západu máme co dohánět.
  • 💰 Každý máme jiné příjmy a možnosti. Podstatné je, kolik darujeme v poměru k tomu, co máme. Kdyby každý daroval jedno procento ze zisku, máme se tady skvěle.
  • 👂 K filantropii ve firmě musíte dospět. Přizvat k ní zaměstnance, zeptat se, která témata je zajímají, naslouchat jim a k ničemu nenutit. V začátcích je konkrétní nabídka lepší než otevřené pole působnosti, které nakonec nikdo nevyužije.
  • 🚂 Dobročinnost je skvělý teambuilding. Nemusíte vymýšlet nic složitého. Stačí se jedno odpoledne sebrat a vyjet na výlet třeba škrábat omítky.
  • 🚀 Pravidelné dárcovství opravdu dokáže změnit svět.

Děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.

Zdroj: redakce

RELATED ARTICLES