Pondělí, 24 června, 2024

Výstavba parkovacího domu u městské nemocnice probíhá podle plánu, hotový má být na jaře 2024

Sedmipatrový multifunkční parkovací dům v prostoru parkoviště u Městské nemocnice Ostrava se třemi podzemními a čtyřmi nadzemními patry bude sloužit k parkování zaměstnancům i veřejnosti. Původní kapacita parkoviště se zvýší na čtyřnásobek.

V přízemí objektu bude po dokončení lékárna, obchodní prostory i technické zázemí. Realizátorem je vítěz veřejné zakázky, společnost Geosan Group uspěla s nabídkovou cenou 388 850 000 korun bez DPH. Výstavba začala v září 2021, objekt má být dokončen příští rok na jaře. Práce jsou financovány z rozpočtu města.

„Realizátor právě dokončuje poslední strop objektu, hotový bude během tří týdnů a touto fází skončí hrubá stavba. Následovat bude demontáž věžových jeřábů a zaizolování střechy pokládkou hydroizolační vrstvy. Postupně se do prací zapojí řemeslníci, kteří vybudují elektroinstalaci, zdravotechniku, vzduchotechniku, pracovat budou na zabezpečovacím a parkovacím systému, ale také na omítkách, obkladech i podlahách,“ uvedl radní pro zdravotnictví Michal Mariánek.

Nový objekt zvýší dřívější kapacitu nemocničního parkoviště ze 110 na 465 míst, z toho bude 27 stání pro imobilní. Úschovny nabídnou místo pro 54 jízdních kol. Zaměstnancům nemocnice budou k parkování určena tři podzemní podlaží. Celková užitná plocha objektu je 17 720,5 m2. V přízemí bude v provozu lékárna o velikosti 889 m2, a to včetně zázemí, laboratoří a skladů, kromě ní v patře vznikají čtyři další obchodní jednotky. Součástí objektu budou veřejné toalety.

„Loni v dubnu jsme jako poslední nemocnice v Ostravě zpoplatnili parkování přímo v areálu, kde jsou desítky míst vyhrazeny pro její návštěvníky. Bezpečný průjezd areálem především sanitkám bohužel ještě stále komplikují neukáznění řidiči, kteří stojí na žlutě označených parkovacích místech, na plochách se zákazovými značkami, nebo dokonce na trávě. Nový parkovací objekt vyřeší jeden z letitých problémů naší nemocnice. Vymístěním desítek soukromých aut z areálu dojde nejen k estetizaci veřejného prostoru, ale také k zjednodušení průjezdu sanitek a dalších obslužných vozidel areálem,“ dodal ředitel nemocnice Petr Uhlig.

Parkovací dům, který se staví v prostoru mezi Městskou nemocnicí Ostrava, Národním památkovým ústavem a objektem HZS MSK, bude vybaven pokročilým elektronickým odbavovacím systémem, řidiči se obejdou bez vjezdových lístků (čtení RZ) a bez plateb v hotovosti. Systém by měl umožnit rezervaci i sdílení parkovacího místa. Dojde také ke zprůjezdnění ulice Hornopolní s propojením na ulici 28. října a umístění zastávek MHD u objektu v Hornopolní ulici. Výstavba parkovacího domu významně rozšíří počet míst k stání v daném území.

Zdroj: ostrava.cz

RELATED ARTICLES