Středa, 12 června, 2024

Jiří Veverka: Na Třinec je spolehnutí 

Na kvalitní zdravotnickou péči, na dobré lidi i na magistrát města, na silné zaměstnavatele – nemocnici a Třinecké železárny, mají tu skvělý hokej i krásné okolí. O vyhlášené třinecké nemocnici jsme si povídali s jejím ředitelem, ing. Jiřím Veverkou.

V dubnu oslavíte své druhé výročí ve funkci ředitele nemocnice. Jaké bylo to období?

Ta situace nebyla ideální: předtím se tu rychle vystřídali čtyři ředitelé, do toho přišel covid, ale největší problém byla nečekaně špatná ekonomická situace nemocnice.

Paradoxně nám pomohl právě covid – v těch stále se měnících krizových podmínkách jsem brzy zjistil, o které spolupracovníky se můžu opravdu opřít. 

Jaký úspěch považujete za nejdůležitější?

Postupně se vyčistily vztahy mezi lidmi, stabilizoval se nový tým a všichni táhli za jeden provaz. Bez problémů se domluvíme, Češi, Poláci, Slováci. I když pak přišla další vlna covidu, už jsme pomalu začínali restartovat naše projekty, investice, mnohdy hrazené z evropských nebo krajských peněz.

Kam chcete nemocnici dál posunout? Plánujete nějaké rozsáhlé investice?

Nyní se rozbíhá rekonstrukce a dostavba křídla, kde je umístěno rehabilitační oddělení a krevní centrum. Rekonstrukce zvýší kvalitu prostředí i úroveň poskytovaných služeb.

Po prostorách rehabilitace přijde na řadu rekonstrukce oddělení gastroenterologie, které dnes pracuje v naprosto nevyhovujících podmínkách. Na podzim se otevře dotační výzva k výstavbě urgentního příjmového oddělení. Pokud uspějeme, budeme chtít stavbu zahájit co nejdříve. 

Máme jak řadu dalších menších projektů, tak velké vize, které reagují na nedostatek prostoru a personálu. Jak to skloubit časově i finančně, to v současné době řešíme při tvorbě strategického plánu nemocnice s výhledem do roku 2035.

Co vám v práci pomáhá?

Pro nás je důležitá dobrá komunikace a spolupráce s magistrátem města, s Třineckými železárnami, s městskou policií, hasiči apod. Jsme tu po železárnách druhý největší zaměstnavatel, máme 1 300 zaměstnanců. 

Celý rozhovor si přečtěte v nejnovějším vydání magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

Foto: Kateřina Skupieňová, ilustrační foto Nemocnice Třinec

RELATED ARTICLES