Sobota, 20 července, 2024

Havířovská nemocnice slavnostně zahájila přístavbu a rekonstrukci dětské JIP i stavební práce na nemocniční školce

Péče o dětské pacienty v nemocnici je aktuální téma v celé České republice, v rámci Moravskoslezského kraje v posledních měsících obzvlášť. Proto byla dnes zahájena stavba jednotky intenzivní péče pro děti, která přispěje ke stabilizaci pediatrické péče v okrese Karviná a Frýdek – Místek. Tato stavba v plánovaném rozsahu 50 milionů korun bude financována z rozpočtu zřizovatele Moravskoslezského kraje.

Havířovská nemocnice jde také vstříc zaměstnancům. Díky finanční spoluúčasti Magistrátu města Havířova 5 milionů korun bude vybudována nemocniční školka, která bude uvedena do provozu do konce letošního roku.

Dlouho očekávána investice v podobě výstavby nové dětské jednotky intenzivní péče se konečně stává skutečností a já z toho mám obrovskou radost. Všichni víme, jakou krizí si prochází dětské lékařství v celé České republice, v našem kraji nevyjímaje. Vybudování přístavby nové jednotky intenzivní péče pro děti přinese celém regionu v oblasti péče o těžce nemocné děti významná pozitiva, ať už v rámci zajištění intenzivní péče pro okres Karviná i Frýdek-Místek, ale také svým moderním pojetím a bude motivací nových absolventů vybrat si právě obor dětského lékařství,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Poskytování kvalitní zdravotní péče v našem městě je jedna z našich zásadních priorit. Aby tato péče mohla být poskytována kvalitně a plnohodnotně, musí mít zdravotnický personál prostor a podmínky pro svou práci. Je známým faktem, že mnoho mladých lékařek odchází po několika málo letech praxe na mateřskou dovolenou, na které jsou tři, čtyři roky a v rámci zdravotnického zařízení jejich kvalifikace chybí. Koncept dětské skupiny pro děti od 0,5 roku do 6 let, který umožní brzký návrat do práce havířovským ženám, pracujícím v nemocnici, nás velmi oslovil. Díky příležitosti umístit zde na několik hodin denně své malé dítě, mít možnost jej průběžně vidět, to vše v bezprostřední blízkosti svého pracoviště, vidím jako významný benefit pro udržení kvalitní zdravotní péče v našem městě,“ prohlásil havířovský primátor Josef Bělica.

“Realizace projektu přístavby a rozšíření dětské JIP v naší nemocnici vyřeší dlouholetý problém s decentralizací dětské intenzivní péče mimo dětské oddělení a zároveň zvýší uvolněním stávající kapacity dětské JIP možnost dostupnosti dospávacích lůžek pro požadovaný nárůst operačních výkonů, případně uvolnění kapacit pro dlouhodobě ventilované pacienty,“ sdělil k přístavbě dětské JIP ředitel nemocnice Norbert Schellong.

“V naší organizaci pracuje více než 80 % žen, z nich je jich minimálně 300 ve věku, kdy budou zakládat rodinu nebo ještě očekávají další dítě. Pro naše zaměstnance se snažíme dělat maximum v rámci firemních benefitů, proto jsem od začátku chtěl našim nejen zdravotníkům, maminkám a tatínkům, nabídnout možnost nechat v čase výkonu své profese pečovat o své dítě přímo v areálu nemocnice. Díky dotaci našeho města se tento sen stane během pár měsíců skutečností a myslím, že mohu prozradit, že co se týče organizace, výuky, volnočasových aktivit a vybavení, se bude jednat opravdu o špičkové zázemí pro děti našich zaměstnanců. Třeba z některých malých dětí ve školce vyrostou naše budoucí posily,“ uvedl k vybudování školky ředitel nemocnice Norbert Schellong.

Informace poskytla Irma Kaňová, manažerka pro vztahy s veřejností a marketing Nemocnice Havířov

Zdroj: havirov-city.cz

RELATED ARTICLES