Sobota, 20 července, 2024

Frýdek-Místek chystá zelené parkování

Frýdecko-místecká radnice řeší aktuální otázku nedostatku parkovacích míst. Co nejdříve plánuje zahájit výstavbu nového parkoviště na nevyužitém pozemku na sídlišti Slezská ve Frýdku. Stání pro asi 40 aut bude zasazeno do zeleně.

O tom, že parkoviště nemusí být jen vybetonovanou plochou, svědčí projekt, který se chystá na sídlišti Slezská. Nevyužitá plocha vedle Sekerovy vily se promění v malou zelenou oázu, na kterou naváže parkoviště s prvky zeleně. Obyvatelé sídliště Slezská, kteří s přibývajícím počtem automobilů stále více řeší možnost zaparkování, tak získají na čtyři desítky nových parkovacích míst.

„Nedostatek parkovacích míst na sídlištích Slezská a Riviéra vnímáme jako problém. Lidé, kteří na sídlištích bydlí, jezdí do práce a potřebují poblíž svého domova zaparkovat. Na Slezské již máme konkrétní projekt, který přinese 40 nových parkovacích míst, další parkovací místa vzniknou v dohledné době u Těšínské a Nádražní ulice. Na místecké Riviéře hledáme vhodné plochy, které by mohly sloužit tamním obyvatelům rovněž jako parkoviště,“ sdělil náměstek primátora pro finance, investice a rozpočet Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

V rámci přípravy parkoviště na Slezské bude zpracována projektová dokumentace pro územní a stavební řízení, aby mohla být výstavba zahájena co nejdříve.

„Město získalo zpět pozemek mezi Sekerovou vilou a Tescem ve Slezské ulici. Rozhodli jsme se, že v místě zřídíme malý parčík a parkoviště, které bude rovněž doplněno zelení. Na tento projekt jsme již nechali zpracovat architektonickou studii a výsledek si mohou lidé prohlédnout na vizualizaci,“ řekl náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj, podnikání a dotace Jakub Míček (ANO 2011).

Odhadovaná cena parkoviště s miniparkem činí šest milionů korun. 

Zdroj: frydekmistek.cz

RELATED ARTICLES