Sobota, 22 června, 2024

Českotěšínská přehrada Hrabina má vyhlídkové plovoucí molo

Další vyhlídkové plovoucí molo, které zatraktivní a zpříjemní pobyt turistům na vodních plochách v Moravskoslezském kraji, začalo sloužit návštěvníkům přehrady Hrabina v Českém Těšíně. Doplnilo tak mola, která byla s 5,5milionovou finanční „injekcí“ kraje v loňském roce instalována na Větřkovické přehradě v Kopřivnici, Karvinském moři a Slezské Hartě.

„Všechny tyto vodní plochy mají významný rekreační potenciál. Snažíme se je ještě více zatraktivnit pro návštěvníky a turisty. Pořídili jsme proto i architektonickou studii a projektovou dokumentaci pro vybudování plovoucích mol, která je možné umístit na tyto nádrže. Dokumentace není vázána jenom na konkrétní vodní díla, ale je možné ji poskytnout i jiným zájemcům. Je skvělé, že se molo po Větřkovické přehradě, Karvinském moři a Slezské Hartě objevilo i na českotěšínské přehradě Hrabina,“ uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a cestovní ruch Šárka Šimoňáková. Dodala, že Moravskoslezský kraj podpořil výstavbu tohoto mola částkou 2,2 milionu korun (celkové výdaje 2,5 mil. Kč).  

Molo na přehradě Hrabina v Českém Těšíně je prvním a významným prvkem celkové revitalizace přehrady a jejího okolí, kterou plánuje město Český Těšín. I přesto, že přehrada není určena primárně ke koupání, ale spíše k procházkám, odpočinku či ke sportovním aktivitám, plovoucí molo tu bude mít své uplatnění. Mola jsou navržena jako vyhlídková, určená k posezení, relaxaci a pozorování okolní přírody. Město má v plánu vybudovat u přehrady také relaxační a sportovní zóny, postavit cyklostezky, hřiště pro minigolf a letní kino, občerstvovací zóny a zóny s občanskou vybaveností.

„Další vyhlídková mola by se letos měla objevit ještě na třech vodních plochách v regionu – Těrlické a Žermanické přehradě a přehradě Slezská Harta v katastru obce Nová pláň,“ uzavřela náměstkyně hejtmana Šárka Šimoňáková.

Zdroj: TZ Moravskoslezský kraj

RELATED ARTICLES