Pátek, 31 května, 2024

CLINITEX – umění oblékat

Život je někdy jako na houpačce. Ať už se v pohodě ubytujete v pěkném hotelu, nebo se ocitnete v nemocnici, chcete se cítit pohodlně a totéž chce i pečující personál. Toho pomáhají docílit spolehlivé textilní produkty, které vyvíjí, vyrábí a nejen do těchto zařízení po celé ČR dodává CLINITEX s.r.o. se sídlem v Ostravě. Mnoho zajímavého nám v rozhovoru prozradil zakladatel firmy, Ing. Petr Bukovski.

Jaký byl příběh vašich začátků?

Studoval jsem na VŠB – TUO a po krátkém uplatnění po studiích v praxi jsem od roku 1993 začal vyrábět a dodávat „bílý textil“ do jídelen, kuchyní, domovů důchodců i nemocnic. Velmi mě lákalo vyvíjet a následně i vyrábět výrobky z vlastních materiálů takto kontrolovaných a ověřovaných. V kombinaci s vlastními střihovými návrhy pak vznikla cesta k vytvoření vlastní značky s cílem, aby oděvy této značky měly vysokou přidanou hodnotu a funkčnost. Po turbulentních podnikatelských začátcích vznikla v roce 2005 ryze česká oděvní společnost CLINITEX („clinic“ a „textile“), která oslovuje své klienty především textilní konfekcí z prostředí zdravotnictví. Naše oděvy jsou výsledkem dlouholetých zkušeností, neustálého vývoje a testování používaných materiálů, komponentů, jejich střihových provedení a také schopností obstát v náročných procesech údržby. Rychlost, důvěra, znalosti a efektivita a jejich aplikace v externích a interních procesech jsou naším hlavním cílem k vytvoření dlouhotrvajícího vztahu s našimi zákazníky. Spolehlivostí, blízkým kontaktem, přijetím potřeb zákazníků za vlastní, kvalitou a zapojováním špičkových znalostí děláme vše pro to, abychom vytvořili férový, strategický a oboustranně výhodný vztah se všemi našimi partnery. Firma je významným výrobcem a dodavatelem výhradně opakovaně použitelného textilu a k veškerým výrobkům poskytuje také certifikovaný servis. Tento obchodní model je plně v souladu s filosofií udržitelného designu a svým konceptem podporuje přechod k udržitelnému oběhovému hospodářství.

CLINITEX, to jsou zdravotnické oděvy a zdravotnické opakovaně použitelné prostředky i pomůcky. Jaká je vize vaší značky?

Celé široké portfolio produktů musí splňovat nejen náročné legislativní a technické normy platné pro země EU. Také je nutné, aby výrobky měly vhodný a přitažlivý design, umožňovaly personifikaci a byly celkově uživatelsky přívětivé. Díky spolupráci s akreditovanými laboratořemi, výzkumnými organizacemi, díky členství v odborných asociacích i úzké vazbě na koncové zákazníky vyvíjíme nové produkty, které odrážejí aktuální požadavky na zdravotnický textil a konfekci.

Máme odvahu zkoušet nové věci a posunovat se tím dál. Vyrábíme na nejmodernějších průmyslových strojích, máme permanentní zásobu cca 600 km metráží, což podstatně zkracuje reakční dobu náběhu zakázky. Naše produkce už činí 1 000 000 kusů výrobků za rok.

Celý rozhovor si můžete přečíst v magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

Text: Věra Mrkosová

Foto: CLINITEX

RELATED ARTICLES