Pondělí, 22 července, 2024

Stát se sanitářem je nyní možné díky kurzu, který nabízí těšínská AGEL Střední zdravotnická škola

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická v Českém Těšíně vypisuje nový termín akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář. Enormní zájem o kvalifikační kurzy přetrvává, a to i po období pandemie.

AGEL Střední zdravotnická škola v Českém Těšíně má za sebou již dva sanitářské kurzy, které úspěšně zakončilo téměř třicet absolventů. O úspěšnosti svědčí také to, že téměř všichni frekventanti našli uplatnění ve zdravotnictví na pozici sanitář, a to nejen na standardních odděleních nemocnic, ale též v síti komplementů, jako jsou např. operační sály, laboratoře, lázeňství a mnoho dalších. „Díky neutichajícím dotazům na kvalifikační kurz Sanitář jsme se rozhodli, že v břenu spustíme nový kurz. Délka tohoto kurzu je tři měsíce, během kterých účastníci absolvují jak teoretickou, tak praktickou výuku. Praxe proběhne v Nemocnici AGEL Český Těšín kde kurzisté nahlédnou na různá oddělení a seznámí se s chodem nemocnice,“ uvádí PhDr. Karin Delongová a dodává, že kurz je ukončen ústní a praktickou závěrečnou zkouškou.

Akreditovaný kvalifikační kurz Sanitář je plánovaný od 7. března do 3. června tohoto roku. Zájemci se mohou hlásit až do 28. února. „Zájemci, kteří by rádi prohloubili své znalosti, ale tento termín jim nevyhovuje, nemusí zoufat. V následujícím školním roce 2023/2024 plánujeme opět spustit další kurzy. Otevírat budeme nejen kurz Sanitář, ale také kurz Ošetřovatel,“ uvádí PhDr. Karin Delongová.

AGEL Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škol zdravotnická nabízí také akreditovaný kvalifikační kurz Ošetřovatel, který poprvé v Českém Těšíně otevřela na podzim roku 2022. „Kurz Ošetřovatel stále běží a jeho konec plánujeme počátkem dubna. Budoucí ošetřovatelé se mohou podílet ve spolupráci se zdravotnickým týmem na poskytování základní ošetřovatelské péče a specializované péče v rámci ošetřovatelského procesu. Pod přímým vedením všeobecné sestry, porodní asistentky nebo radiologického asistenta asistuje při určených ošetřovatelských, diagnostických nebo léčebných výkonech,“ popisuje PhDr. Karin Delongová a dodává, že do tohoto kurzu se mohou hlásit jak lidé, kteří mají za sebou sanitářský kurz, tak lidé bez předchozího zdravotnického vzdělání.

Akreditovaného kvalifikačního kurzu Sanitář se mohou zúčastnit zájemci starší 18 let s ukončeným základním vzděláním a v dobrém zdravotním stavu. Uchazeč musí být očkován proti hepatitidě typu B, případně mít za sebou 1. dávku vakcíny v době zahájení kurzu. Veškeré informace ohledně všech kurzů najdou zájemci na webových stránkách školy https://szs.agel.cz/ nebo na stránce https://vzdelavani.agel.cz/.

Zdroj: agel.cz

RELATED ARTICLES