Pondělí, 24 června, 2024

Z Frýdku-Místku vyjíždí sezónní linka autobusu na Aquapark Olešná

Návštěvníky oblasti Olešná čeká v červnu novinka. Do své oblíbené rekreační oblasti se dostanou přímou autobusovou linkou. V provozu bude od 24. 6. do 30. 9. 2023. Rozhodla o tom Rada města Frýdku-Místku na své poslední schůzi.

Návštěvníky bude na Olešnou vozit nová autobusová linka. Její trasa je koncipována jako okružní, tzn. že obslouží většinu plochy města a poté zamíří na Olešnou k aquaparku. Občané tak získají novou možnost, jak se na aquapark a k dalším atraktivním cílům na Olešné dopravit. Nová linka pomůže také zvýšit návštěvnost oblasti. Navíc, náklady na provoz sezónní linky jsou příznivé.  

„Vzhledem ke snížení cen pohonných hmot budou náklady na zavedení této linky patrně nižší, než jsme původně předpokládali. Chci poděkovat ČSAD, že nám vychází vstříc a dbá na to, aby náklady spojené s touto linkou byly co nejnižší. Zavedení linky není závislé jen na podnětech, které učinili pan Žídek a pan Halabalík, ale je závislé i na širší politické podpoře. Jsem rád, že naši koaliční partneři si tento projekt vzešlý z našeho volebního programu vzali za svůj a plně jej podpořili a i díky podpoře koalice jako celku se projekt úspěšně rozjede,“ řekl náměstek primátora pro majetkoprávní vztahy a majetkové účasti města Radovan Hořínek (ANO 2011).

Trasa linky má 20 zastávek a vede ze zastávky „Lískovec, Marlenka“ přes „Frýdek, magistrát“ až na vlakové nádraží, dále autobus zamíří kolem haly Polárka až na Riviéru, k poliklinice, přes Beskydskou a Ostravskou až na Olešnou. V pracovní dny se počítá se čtyřmi páry spojů, o víkendech pak s devíti páry spojů.

Po ukončení sezóny město vyhodnotí vytíženost a další aspekty linky. Pokud by se osvědčila, mohla by v dalších letech zahajovat provoz v dřívějším termínu. Město novou linku zřídilo ve spolupráci se současným dopravcem ČSAD a s městskou společností Sportplex.

Zdroj: frydekmistek.cz

RELATED ARTICLES