Čtvrtek, 18 července, 2024

Úspěšný festival eBF vypukl! Slaví jubilejních 20 let

Festival eBF slaví své dvacáté výročí. O tom, jak festival vznikal, jak se rozrostl a jaké jsou jeho hlavní cíle, jsme hovořili s Kristinou Kaplanovou, produkční a jednou z hlavních organizátorek festivalu.

Paní Kaplanová, jakým vývojem si festival za ta dlouhá léta prošel? Můžete nám to nějak v krátkosti přiblížit?

Festival eBF vznikl před dvaceti lety jako setkání nadšenců do nákupu, kteří chtěli diskutovat o situaci ve svých společnostech a institucích. Z původně menší akce se postupně stala rozsáhlá komunita, která každoročně přitahuje účastníky z České republiky, Slovenska a dalších okolních zemí. Procurement v České republice je v mnoha ohledech unikátní, což festival reflektuje svou otevřeností a sdílením nejen úspěchů, ale i neúspěchů.

Jaká je atmosféra na festivalu?

Velmi přátelská a otevřená. Účastníci zde sdílejí své úspěchy i neúspěchy, což vytváří podporující a inspirativní prostředí. Tento přístup inspiruje také státní instituce, jak dokládá nová národní strategie pro veřejné zadávání. Součástí festivalu je také tzv. „fuck up stage,“ kde se lidé učí z chyb ostatních, což přispívá k otevřené a upřímné atmosféře.

Kdo vlastně stojí za úspěchem festivalu?

Velký dík patří paní Zuzaně Kawulokové, která je duší festivalu, a panu Miloslavovi Kaplanovi, který je tváří a ředitelem naší firmy. Bez jejich energie a rozhodnutí by festival nevznikl.

Jak moc se rozrostl organizační tým za těch 20 let?

Organizační tým se rozrostl jen o několik lidí. Firma PROEBIZ, která se zaměřuje na softwary pro digitalizaci procesů firemního nákupu a veřejných zakázek, organizuje tento festival jako třešničku na dortu. Na přípravě se podílí asi šest až sedm lidí.

Jaká byla očekávání na počet návštěvníků a naplnily se?

Očekávali jsme mezi 950 až 1000 návštěvníků a tento cíl jsme splnili. To je nárůst o 25-30 % oproti minulému roku.

Máte nějaké první zpětné vazby od návštěvníků?

Všichni jsou nadšení. Festival není jen o odborných prezentacích, ale i o networkingu. Včera proběhla výstava SPOLU a dnes bude předávání cen českého nákupu, kde odborníci vybírají nejlepší z celé komunity. Také máme nákupní regaty, což je teambuildingová aktivita, kde týmy soutěží mezi sebou.

Na koho se vy osobně nejvíce těšíte?

Nemohla bych vybrat jen jednoho speakera, protože zde máme mnoho vynikajících osobností. Pokud musím vypíchnout pouze jednoho konkrétního člověka, pak to nebude nikdo z řad speakerů, ale velmi významná osobnost celého festivalu. Je jím Tomáš Veit. Jakožto první Evropan se stal šéfem procurementu celé pivovarnické skupiny Asahi a dohlíží na sestavení jednotlivých témat festivalu.

Kristina Kaplanová

Paní Kaplanová, děkujeme za rozhovor. Ať se festival vydaří dle vašich představ.

Zdroj: redakce

RELATED ARTICLES