Pondělí, 22 července, 2024

TAT pohonová technika na MSV Brno s řadou novinek

Magazín POSITIV Business & Style a partnerský časopis T+T Technika a trhvideoportálem StreamTech.TV je součástí Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Na stánku Moravskoslezského kraje natáčíme rozhovory v rámci projektu Voices of Industry, kde se nám střídají lídři průmyslových firem, ale i lídři z řad municipalit. Veletrh MSV Brno je ale také o technických strojírenských firmách, které jsme v průběhu dne navštívili. Zajímavá byla zastávka u společnosti TAT pohonová technika.

„Máme novinky u našich planetových převodovek. Především to je ekonomicky precizní úhlová převodovka, která jako jediná z našich převodovek lze použít s přemontovaným pastorkem neboli ozubeným kolem,“ komentuje první z exponátů Pavel Suda, vedoucí technik společnosti.

Nesmíme ale opomenout ani další z novinek sortimentu TAT pohonová technika. „Dalším novinkou, kterou tady na MSV prezentujeme, jsou naše lineární osy. Máme momentálně nové zastoupení nového výrobce společnosti Nadyla. Tyto lineární osy jsou konstruovány na větší zatížení. Jsou zajímavější právě pro zákazníky, kteří vyžadují vyšší zatížení,“ doplňuje vedoucí technik TAT pohonová technika.

Tím ale ještě nekončíme. Stejně tak se společnost TAT pochlubila pohonnými elementy. „A v neposlední řadě máme novinky v podobě pohonných elementů. Jsou to ložiskové hlavy, kloubové hlavy, a to jsou doplňky hřídelí a částí strojů,“ uzavírá Pavel Suda.

Pokud ještě máte čas, můžete veletrh MSV Brno navštívit. Magazín POSITIV najdete na stánku Moravskoslezského kraje v pavilonu A1.

RELATED ARTICLES