Pondělí, 22 července, 2024

Škoda Group získala prestižní ocenění Red Dot Award za tramvaj pro německý Bonn

Tramvaj z dílny Škoda Group, Škoda ForCity Smart Bonn, se od teď pyšní oceněním Red Dot Award v kategorii Red Dot Award: Product Design 2024. Toto moderní, plně nízkopodlažní vozidlo, navržené speciálně pro německé město Bonn, vyniká jedinečnou vizuální identitou a nejmodernějšími bezpečnostními prvky. Red Dot Award je celosvětově uznávaným oceněním, které se uděluje za vynikající design a inovace produktů.

ForCity Smart Bonn nabízí komfort cestujícím s různými potřebami a díky svému designu exteriéru dobře zapadá do městského prostředí.

Stanovisko poroty Red Dot.

„Jsme ohromně pyšní na to, že naše tramvaj pro Bonn získala prestižní ocenění Red Dot Award,“ komentuje úspěch Laurent Fromont, Senior Vice President Rolling Stock & Service Platforms ve Škoda Group. „Naši lidé usilovně pracovali na tom, aby každý detail vozidla umocňoval zážitek z jízdy, a to nejen svým technickým zpracováním, ale i způsobem, jakým ladí s jedinečnou identitou Bonnu. A zisk této ceny dokazuje, že se nám to povedlo.“

Tramvaj Škoda ForCity Smart Bonn je součástí vozového parku místního dopravce SWB. Jedná se o moderní vozidlo s designem, který se harmonicky snoubí s jedinečnou tváří tohoto historického německého města. Konstrukce tramvaje a její design jsou vyrobeny s ohledem na zvýšení bezpečnosti cestujících, řidičů i chodců. Charakteristické tvarování světel na černé masce dodává tramvaji příjemný vzhled. Uvnitř si cestující mohou vychutnat pohodlnou jízdu v promyšleném prostoru s čalouněnými dřevěnými sedadly. Vyjímatelné polštáře a kompaktní tvar sedadel zajišťují snadnou údržbu a dlouhou životnost. Široké vstupy s LED osvětlením a velké multifunkční prostory usnadňují cestování lidem se specifickými potřebami. Kabina řidiče, vyvinutá ve spolupráci s místními řidiči, splňuje nejvyšší ergonomické a bezpečnostní standardy.

Jedinečný design pro jedinečná města

Ve Škodovce jde při navrhování vozidel zejména o vytvoření nezapomenutelného zážitku pro jeho uživatele. Dlouholetá tradice skupiny v oblasti výroby kolejových vozidel spojuje moderní estetiku s nejnovějšími technologiemi. „Naše filozofie designu vychází z pochopení potřeb našich zákazníků a prostředí, ve kterém vozidla jezdí,“ říká Tomáš Chludil, Head of Industrial Design ve Škoda Group. „Při každém projektu vytváříme design na míru. Návrhy vychází z podrobného studia architektury a infrastruktury každého města. Díky tomu jsou naše vozidla nejen funkční, ale perfektně doplňují městskou krajinu.“

Vzhledem k dlouhé životnosti dopravních prostředků se Škoda Group soustředí na nadčasový design a styl, který překonává krátkodobé trendy a zajišťuje nejen trvalou přitažlivost, ale i vysokou funkčnost. V průběhu tvorby návrhů proto vznikají modely v reálné velikosti, na kterých jsou navrhovaná řešení testována v reálných podmínkách. Skupina ale pro testování využívá i moderních technologií, jako jsou digitální dvojčata nebo virtuální realita.

Red Dot Award: Product Design 2024

Renomovaná cena Red Dot Award: Product Design každoročně oceňuje výrobky, které zaujmou mimořádně vysokou kvalitou designu. Ocenění se uděluje na základě rozhodnutí poroty Red Dot. Odborníci hodnotí přihlášené výrobky na základě čtyř základních principů dobrého designu: kvality funkčnosti, kvality přitažlivosti, kvality užití a kvality odpovědnosti.

V roce 2024 se porota Red Dot skládala z 39 odborníků z 20 zemí na 4 kontinentech. Ti zastřešují různé obory designu a pracují jako profesoři, konzultanti, novináři nebo průmysloví designéři.

Přihlášené práce pocházely ze 60 zemí. Výrobky byly testovány a hodnoceny porotci podle příslušného typu. Důležitou součástí procesu rozhodování jsou diskuse mezi odborníky. Ty svědčí o pečlivosti, s jakou porota Red Dot individuálně zvažuje a hodnotí každý výrobek.

Zdroj: skodagroup.com

RELATED ARTICLES