Čtvrtek, 18 července, 2024

IVECO S-Way získalo prestižní ocenění Red Dot Award 2024 v kategorii Produktový design

Jednu z největších a nejvyhledávanějších světových cen v oblasti designu, Red Dot Award, uděluje porota složená z přibližně 40 mezinárodních odborníků, kteří každoročně volí nejlepší produkty roku.  Porotci při svém rozhodování berou v potaz vlastnosti jako: funkčnost výrobku, jeho estetiku, snadné použití, udržitelnost 

a odpovědnost. V letošním roce porota ocenila model IVECO S-Way, rok výroby 2024, za kvalitu jeho designu, přičemž zdůraznila zejména to, že „prémiovost tohoto nákladního vozu spočívá hlavně v možnostech jeho přizpůsobení a zároveň v přesvědčivém designu jeho palubní desky“.

„Těší nás, že porota Red Dot Award ocenila náš design, který odráží prémiovou kvalitu IVECO S-Way a účinně kombinuje estetiku, funkčnost a inovace,“ říká Marco Armigliato, vedoucí průmyslového designu skupiny Iveco. „Při navrhování přední mřížky jsme se zaměřili na prémiový vzhled a plně přizpůsobitelné barevné kombinace, abychom našim zákazníkům poskytli možnost upravit si své vozidlo tak, aby odpovídalo identitě značky jejich vozového parku. Prostor uvnitř kabiny byl utvářen s ohledem na řidiče a jeho činnosti. Každý prvek palubní desky byl pečlivě vybrán. Například grafický design digitální přístrojové desky byl vyvinut tak, aby byla zajištěna co nejlepší rovnováha mezi špičkovým vzhledem a optimální čitelností.“

Oceněný model IVECO S-Way, který byl uveden na mezinárodní trh v listopadu 2023, byl „stvořen pro zákazníka“. Interiér kabiny je navržen tak, aby poskytoval vynikající zážitek z jízdy. Charakterizuje ho skvělá ergonomie, přizpůsobitelná palubní deskou s možností výběru materiálů a barev a plně digitální přístrojová deska s TFT, infotainmentem a kamerami. Design exteriéru kombinuje styl s funkčností a nabízí řadu prvků, mezi něž patří také přizpůsobitelná třídílná mřížka chladiče. IVECO S-Way doplňuje ekosystém služeb zaručující provozuschopnost a efektivitu vozidla, bezpečnost řidiče a ochranu životního prostředí.

Slavnostní předání cen se uskuteční 24. června v muzeu Red Dot v německém Essenu. IVECO S-Way bude uvedeno v ročence Red Dot Design Yearbook a v sekci pro vítěze na webových stránkách Red Dot Awards. Jeho design bude rovněž představen na výstavě v Red Dot Design Museum Essen.

Zdroj: TZ IVECO Czech Republic a.s.

RELATED ARTICLES