Středa, 29 listopadu, 2023

Škoda Group pokračuje jako hlavní partner klubu FC Baník Ostrava na další čtyři roky

Přední evropský výrobce vozidel pro hromadnou dopravu, Škoda Group, pokračuje v podpoře fotbalového klubu FC Baník Ostrava.

Strojírenská skupina je hlavním partnerem již od roku 2018 a nová smlouva prodlouží spolupráci až do konce sezóny 2025/26. Škodovka je významným zaměstnavatelem regionu. Ve dvou výrobních závodech a centru digitálních technologií má přes 1200 zaměstnanců a do jednoho roku plánuje nabrat až 400 nových lidí na různé pozice ve výrobě či vývoji.

„Mít v zádech tak silného partnera jakým je Škoda Group a spolu s ním i jeho zaměstnance coby fanoušky Baníku, to by si přál každý sportovní klub. Jsem rád, že je to právě Baník Ostrava, kdo takovouto spolupráci se Škodovkou navázal,“ doplňuje Václav Brabec, majitel FC Baník Ostrava.

Partnerství se sportovním klubem je rozšířením strategie podpory sportu v lokalitách kde Škoda Group působí. Jedním z hlavních partnerů FC Baník Ostrava je Škodovka od sezóny 2018/19, v jejímž průběhu se klub navrátil do horní poloviny nejvyšší soutěže a od té doby se tam drží. Partnerství klubu přináší dlouhodobou perspektivu a stabilitu, protože podpora bude trvat až do sezóny 2025/26.

Škoda Group je jedním z hlavních výrobců vozidel pro hromadnou dopravu v Evropě, a to zejména těch kolejových. Moderní výrobky s logem Škoda vznikají kromě Ostravy i na dalších místech v České republice, ale i ve Finsku. Skupina dlouhodobě investuje do výzkumu a vývoje a jen v loňském to bylo přes dvě miliardy korun. Od vstupu skupiny PPF v roce 2018 Škodovka výrazně navýšila objem nových zakázek a aktuálně má zásobu práce na téměř čtyři roky ve výši 81,4 mld. Kč.

Skupina pak kromě fotbalu podporuje i další projekty na Ostravsku. Škodovka je jedním z hlavních partnerů Dolní oblasti Vítkovice, světově unikátního industriálního areálu, který se proměnil v jedinečné vzdělávací, kulturní a společenské centrum s mezinárodním přesahem. Pravidelně podporuje i projekt OVAHELP, který slouží jako pacientská organizace, zejména pro nemocné rakovinou prsu a reprodukčních orgánů jak žen, tak mužů. Svou pomoc pak směřuje i nevyléčitelně nemocným v Moravskoslezském kraji a podporuje aktivity Mobilního hospice Ondrášek. Skupina podporuje také kulturní akce jako je Mezinárodní hudební festival Leoše Janáčka a Letní shakespearovské slavnosti.

Zdroj: skodagroup.com

RELATED ARTICLES