Sobota, 20 července, 2024

Jak vznikají za studena tažené ocelové tyče? Firma otevírá brány veřejnosti

Jedinečnou příležitost seznámit se s řemeslem tažců budou mít návštěvníci dne otevřených dveří v provozu Třineckých železáren Tažírně oceli ve Starém Městě. Akce proběhne v pátek 21. října. Dopoledne si pracovníci provozu připravili prezentaci pro studenty, odpoledne pak od 14 do 18 hodin pak navazují prohlídky určené pro širokou veřejnost. Začíná se vždy v celou hodinu na bráně provozu tažírny.

Zájemci se mohou těšit na moderně vybavený výrobní provoz. „Návštěvníkům ukážeme plně automatický regálový zakladač s kapacitou 10 000 tun tažené oceli, loupací a brousící linku s automatickou baličkou a v neposlední řadě také moderní dělící centrum s hydraulickou magnetickou rukou pro automatické zakládání výrobků do přepravních beden,“ zve Petr Lapčík, vedoucí provozu Tažírny oceli ve Starém Městě.

V minulosti zájem o prohlídku provozu předčil očekávání organizátorů. I letos doufají, že nápor návštěvníků zvládnou. „Rozhodně jsme připraveni ukázat všem našim hostům, jak u nás ze špičkové oceli vznikají součástky do automobilového průmyslu, materiál pro výrobu plynových vzpěr a tlumičů aut, závitových tyčí, nebo také do segmentu šroubárenství či výrobu nábytku,“ upřesňuje Petr Lapčík. 

Každý rok ze zdejší výrobní haly putuje k zákazníkům okolo 90 000 tun tažených tyčí, z toho více než 60 procent na export. 

Zdroj: trz.cz

RELATED ARTICLES