Sobota, 22 června, 2024

Ryanair létá z Ostravy do španělské Málagy

Včerejším prvním odletem byl zahájen provoz na pravidelné lince mezi Ostravou a španělskou Málagou. Tu operuje letecká společnost Ryanair 2x týdně, každé pondělí a čtvrtek. 

„Společnost Ryanair rozšiřuje své působení na ostravském letišti a my jsme za to velmi rádi. Svědčí to o rostoucím potenciálu rozvoje osobní dopravy z našeho regionu a reflektuje to rostoucí poptávku. Svou linkou do Málagy doplní Ryanair už několik let existující spoj do Londýna. Na tom došlo nedávno k navýšení počtu rotací na 3x týdně,“ uvedl Jaromír Radkovský, generální ředitel Letiště Ostrava, a.s. „Odlety do Málagy budou vždy v pondělí ve večerních hodinách a ve čtvrtek ráno, přílety zpět pak v pondělí večer a  ve čtvrtek po 9 hodině,“ dodal Radkovský.  

Jsme potěšeni, že dnes můžeme oslavit první let nové linky Ryanairu mezi Ostravou a Málagou! S touto zajímavou letní destinací nabízíme našim cestujícím více možností letů z ostravského letiště. Jako evropská aerolinka č. 1 chceme pokračovat v našem růstu v Ostravě a doufáme, že v budoucnu přineseme ještě více destinací a možností cestování,“ uvedla za Ryanair Alicja Wójcik-Gołębiowska, Country Manager
CEE & Baltics.

Málaga patří mezi nejžádanější novinku letošního roku. Kromě této linky je z ostravského letiště Leoše Janáčka v nabídce dalších 12 nových destinací. Mezi nimi například Podgorica v Černé Hoře, italská Lamezia Terme, Tirana v Albánii nebo Fuerteventura na Kanárských ostrovech. Celkově se letos bude z ostravského letiště létat do 31 destinací ve 13 zemích. Seznam všech letů je k dispozici na webových stránkách letiště www.osr.cz

„Spolu s rozšiřováním letového provozu rozšiřujeme také nabídku služeb na našem letišti. Ve veřejné časti odletové haly byla otevřena nová samoobslužná prodejna COOP s provozem 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Vstup je cestujícím i návštěvníkům letiště umožněn prostřednictvím aplikace, propojené s bankovní identitou. Další prodejna Flypoint byla otevřena v prostorách za bezpečnostní kontrolou. Kromě možností nákupu v obchodech mají cestující k dispozici kavárny, bary i fast food,“ dodal Ondřej Musil, manažer útvaru pasažerská přeprava. 

„Jsem rád, že z Ostravy létá stále více lidí k moři, rozvíjí se cargo, rozšířila se i pravidelná linka do Londýna s Ryanair a díky lince Ostrava-Varšava, kterou pětkrát týdně zajišťuje letecká společnost LOT Polish Airlines se Moravskoslezský kraj otvírá světu. Chuť cestovat z mošnovského letiště by mohly umocnit i novinky, které letiště pro letošní sezónu připravilo. To jsou pozitivní zprávy, jen tak dál, přeji všem šťastný let,“ řekl hejtman Moravskoslezského kraje Josef Bělica.

Zdroj: Letiště Ostrava, a.s. 

RELATED ARTICLES