Sobota, 22 června, 2024

Denisa Materová se stala generální ředitelkou skupiny Promet Group

Ostravská strojírenská skupina Promet Group má novou generální ředitelku. Stala se jí Denisa Materová, dcera zakladatele firmy Reného Matery.  Tento krok završuje období předávání vedení skupiny druhé generaci rodiny Materových. Denisa Materová bude pokračovat v rozvoji Promet Group a jejích společností s důrazem na investice posilující silné stránky jednotlivých společností skupiny a s ambicí jejího organického i akvizičního růstu do budoucna.

Denisa Materová nastoupila do Promet Group před deseti lety. Věnovala se především rozvoji marketingu, který z pozice ředitelky také tři roky vedla.  Posledních pět let byla zároveň členkou představenstva. Po úmrtí otce Reného Matery v říjnu loňského roku začala společně se svou matkou Hanou Materovou a finančním ředitelem Martinem Kamarádem firmu řídit. Bratr Radim Matera je členem dozorčí rady a má ve správě hospodaření s rodinným majetkem. Denisa Materová se nyní ujímá role generální ředitelky.

„Jmenování Denisy generální ředitelkou naší rodinné firmy je pro nás tou nejlepší volbou. Zná provozní, personální i investiční historii celé skupiny.  Navíc s jejími zkušenostmi z marketingu a obchodu, jejichž rozvoji se již deset let věnuje, určitě úspěšně naváže na práci svého otce a zakladatele firmy Reného Matery,“ říká k výběru generální ředitelky Hana Materová, předsedkyně představenstva skupiny Promet Group.

René Matera skupinu Promet Group budoval více než třicet let. O jejím předání svým dětem začal uvažovat zhruba před pěti lety.  Ty se proto postupně stále více podílely na jejím chodu a rozhodování v managementu firmy, každý ve svěřených oblastech. Denisa Materová v komerční části firmy a jako členka představenstva firmy, bratr Radim v oblasti nových technologií, spravování rodinného majetku a dozorčí radě.

Nyní se tak začíná psát nová éra skupiny, která vedle strojírenství působí také v metalurgii a inženýringu.  „Jsem velice ráda, že mohu převzít zodpovědnost za vedení skupiny Promet Group. Je pro mě rodinným dědictvím a odkazem mého otce, který ji dlouhá léta budoval. Chci navázat na jeho práci a pokračovat v posilování naší pozice v oborech, ve kterých působíme. Společně s představenstvem budeme pracovat na rozvoji jednotlivých týmů, budovat firemní kulturu a vytvářet kvalitní motivující pracovní prostředí pro naše zaměstnance,“ popisuje své plány po zvolení do čela firmy Denisa Materová. „Naším společným cílem je také další rozvoj kompetencí firem ve skupině. To je spojené s investicemi do inovací a modernizace. Vše s ambicí pokračovat v organickém i akvizičním růstu skupiny Promet Group,“ dodává Denisa Materová.

Denisa Materová vystudovala marketing na Hult International Business School v Londýně. 

O skupině Promet Group 

Promet Group je rodinnou firmou zastřešující skupinu více než čtyřiceti společností působících v oborech strojírenství, metalurgie a inženýrství. Ty zaměstnávají přes čtyři tisíce zaměstnanců v České republice i zahraničí. Sídlo skupiny je v Ostravě. Závody má především na Moravě, například kopřivnické Tawesco. Další pak v Novém Jičíně, Paskově, Petřvaldu, Vsetíně, ale také v Úvalech u Prahy či v chorvatském Slavonském Brodě. Zákazníky jednotlivých divizí jsou přední evropské automobilky, výrobci manipulační a zemědělské techniky, slévárny a ocelárny. Skupina také spoluvlastní se skupinami Czechoslovak Group a CE Industries výrobce nákladních vozidel Tatra Trucks či chorvatského výrobce nákladních železničních vagónů Đuro Đaković. 

Zdroj: TZ Promet Group

RELATED ARTICLES