Sobota, 20 července, 2024

Drayton Aerospace plánuje zřídit v Praze evropskou centrálu

Společnost Drayton Aerospace si po důkladném vyhodnocení několika evropských destinací vybrala Prahu jako svoji preferovanou evropskou centrálu. Kanadská společnost Drayton Aerospace v současné době působí v šesti zemích a je připravená zahájit v Česku své první evropské aktivity.

Drayton Aerospace poskytuje komplexní služby v oblasti údržby letadel a v posledních letech patří mezi nejrychleji rostoucí společnosti v oboru. Firma působí v USA, Brazílii, Spojených arabských emirátech, Singapuru a na několika místech v Asii a dokáže se postarat o trupy letadel, motory, podvozky a řadu dalších komponentů.

Drayton Aerospace zažívá impozantní růst díky svému zaměření na rozvíjející se trhy. Po nedávné akvizici brazilských aktivit společnosti Tap Portugal se stala jedním z největších poskytovatelů údržby letadel v Jižní Americe. Firma plánuje rozšiřování své působnosti také o údržbářské provozy na Blízkém východě a v Africe. V současné době patří Drayton Aerospace mezi sedm nezávislých společností v oblasti údržby, oprav a generálních oprav, které působí celosvětově a jsou schopné pokrýt všechny části letadla. I nadále se soustředí na růst prostřednictvím partnerství a akvizic, které umožňují synergie a sdílení osvědčených postupů, což podporuje organický růst podnikání.

Aktuálně se Drayton Aerospace účastní veřejné soutěže na strategického partnera společnosti Czech Airline Technics, dceřiné společnosti Letiště Praha. „Jako nadnárodní společnost působící v leteckém průmyslu jsme nesmírně nadšeni, že můžeme expandovat na evropský trh, a věříme, že Česká republika je ideálním domovem pro naši evropskou centrálu. Jsme přesvědčeni, že dokážeme nabídnout komplementární služby a know-how, které doplní již existující byznys, a že se jako strategičtí partneři zaměříme na růst a ziskovost v celém regionu, což se o našich současných konkurentech v tendru říci nedá,“ prohlásil Hussein Lookmanjee, generální ředitel Drayton Aerospace.

Výběrové řízení na strategického partnera Czech Airline Technics bylo zahájeno v loňském roce a očekává se, že bude uzavřeno během léta roku letošního. V roce 2023 opravárenská divize pražského letiště vykázala zisk poprvé za poslední čtyři roky.

Díky svým rozsáhlým a všestranným kapacitám se Drayton Aerospace může soustředit na další růst v různých oblastech svého podnikání namísto úzké specializace. Pro svoji další expanzi si tento významný mezinárodní hráč v leteckém průmyslu zvolil Českou republiku jako možné sídlo své evropské centrály.

Zdroj: TZ Drayton Aerospace

RELATED ARTICLES