Pondělí, 22 července, 2024

Setkání světových lídrů v Praze a Ostravě: V Lobkowiczkém paláci se setkají i s prezidentem Petrem Pavlem

Moonshot Platform, globální digitální hnutí založené Yemim A.D., uspořádá letošní setkání světových lídrů a mladých inovátorů s názvem Moonshot Young Leaders Camp v Praze a Ostravě. Třicet významných tuzemských i zahraničních mentorů a inspirativních řečníků a 70 mladých nadějných inovátorů absolvuje několikadenní program zahrnující diskuse a workshopy mimo jiné v paláci Lobkowicz na Pražském hradě za účasti prezidenta Petra Pavla či v rámci programu Meltingpot během multižánrového festivalu Colours of Ostrava. 

První ročník Moonshot Young Leaders Camp se konal v květnu 2023 v prostorách uměleckých galerií Mass MoCA a The Clark ve státě Massachusetts za účasti české vědkyně a popularizátorky AI Sary Polak, IT specialisty Jiřího Bartuška či softwarového inženýra specializujícího se na klimatickou účinnost ekonomiky Marka Miltnera. 

Letos se na pozvání zakladatele platformy Yemiho A.D. sjede ve dnech 15. – 19. července 2024 stovka účastníků campu do České republiky. Setkání se zaměří na rozvoj vůdčích schopností a profesních záměrů mladých inovátorů pod vedením zkušených lídrů a významných osobností jako jsou investoři, vědci, sociální aktivisté či vedoucí představitelé světových organizací. 

„Těší mě, že do Česka přijalo naše pozvání tolik vážených osobností a významných lídrů. Chceme je, i naše mladé inovátory, kteří k nám přicestují z různých koutů světa, vzít na unikátní místa a zprostředkovat jim jedinečná a inspirativní setkání, na která nezapomenou. O to více si vážím zájmu pana prezidenta Pavla, který s účastníky osobně pohovoří v rámci jedné z panelových diskusí hned v úvodu našeho programu,“ říká Yemi A.D., který se sám sociálním inovacím aktivně věnuje v rámci svých projektů řadu let.  

Mentory letošního Moonshot Young Leaders Campu budou například Jan Bednář, podnikatel, investor a zakladatel technologicko-logistické společnosti ShipMonk, Jakub Havrlant, zakladatel a CEO skupiny Rockaway Capital, Alissa Hsu Lynch, členka správní rady americké společnosti Honest Company, Ranji Nagaswami z týmu bývalého starosty NYC Michaela Bloomberga, která vedla jeho penzijní fond, Její Výsost Radhikaraje Gaekwad of Baroda z Indie, či Carla Pineyro Sublett, bývalá CMO společnosti IBM.

Pětidenní intenzivní program zahájí účastníci panelovou diskusí s názvem Courage to Unite, které se v Lobkowiczkém paláci osobně zúčastní také prezident Petr Pavel. Následně bude pokračovat na zámku v Nelahozevsi, odkud se speciálním vlakem přesunou na Ostravsko. I zde je čeká série workshopů a setkání v Lorkově vile v Čeladné či Národním zemědělském muzeu v Ostravě.

Veřejnou část programu campu bude představovat vystoupení vybraných mentorů na diskusním fóru Meltingpot v rámci festivalu Colours of Ostrava. Návštěvníci se mohou těšit na diskuze American Dream – Očima menšin, Boss Mums – Ženy v přesile či Good Money – Jak funguje světová filantropie

O Moonshot Platform:

Inovativní projekt zaměřený na podporu mladých lídrů a jejich projektů, které usilují o dosažení cílů udržitelného rozvoje. Yemi A.D., zakladatel projektu, je uznávaný český umělec, choreograf a inovátor, který svou prací inspiruje mladé lidi k aktivnímu přístupu ke změnám ve společnosti.

Letošní Moonshot Camp se koná za významné podpory řady partnerů. 

Projekt je realizován s finanční podporou statutárního města Ostrava. Koná se pod čestnou záštitou ministra dopravy Martina Kupky. 

Oficiálním dopravcem jsou České dráhy. 

Mezi další významné podporovatele patří Česká spořitelna, House of Lobkowicz, Varelas Family Foundation, Stage on Mars, Jan Bednář, Simona Kijonková, Ivana Tykač či Francesca Dominika Kolowrat-Krakowská.Více informací o programu na www.moonshotplatform.org

Zdroj: TZ Moonshot Platform Inc.

RELATED ARTICLES