Čtvrtek, 18 července, 2024

BENTELER a Enery uzavírají desetileté partnerství v oblasti zelené energie

BENTELER, globální společnost poskytující služby zákazníkům v oblasti automobilové techniky, energetiky a strojírenství, a společnost Enery, výrobce energie z obnovitelných zdrojů, mají v úmyslu podepsat desetiletou smlouvu o fyzickém nákupu elektřiny (PPA).

Na základě této smlouvy bude česká dceřiná společnost skupiny BENTELER zajišťovat dodávky elektřiny z nově vybudované solární elektrárny v jihočeské obci Dynín.

Smlouva o prodeji zelené energie podpoří výstavbu fotovoltaického zařízení o výkonu 37 MW v České republice a pomůže společnosti BENTELER splnit její cíle ESG snížením emisí CO2 v rozsahu 1 a 2.

Společnost Enery již dosáhla solidních výsledků v oblasti PPA ve střední a východní Evropě, ale tato zamýšlená smlouva je její první smlouvou v České republice.

Citace BENTELER:

Robert Snijder, viceprezident pro nákup BENTELER Steel/Tube a odpovědný za celkový nákup energií ve společnosti BENTELER: „Smlouva PPA se společností Enery je důležitou součástí naší strategie udržitelnosti. Tím, že podstatnou část poptávky po elektřině v našich českých elektrárnách zajišťujeme prostřednictvím zdrojů bez emisí CO2, garantujeme nejen dlouhodobou energetickou stabilitu, ale také aktivně přispíváme k rozvoji parků obnovitelných zdrojů energie a rozšiřování čistých energetických řešení.“

Citace Enery:

Severin Vartigov, obchodní ředitel společnosti Enery: „Jsme hrdí na to, že můžeme spolupracovat s přední společností v oboru, jako je BENTELER, a prokázat tak náš společný závazek k udržitelné budoucnosti. Dodáváním spolehlivé a čisté energie společnosti BENTELER podporujeme nejen její provoz, ale také přispíváme k ekologičtějšímu životnímu prostředí v České republice.“

O společnosti BENTELER:

BENTELER je globální společnost, která poskytuje služby zákazníkům v oblasti automobilové techniky, energetiky a strojírenství. Jako specialisté na zpracování kovů vyvíjíme, vyrábíme a distribuujeme bezpečnostní produkty, systémy a služby po celém světě. Přitom se řídíme našimi firemními hodnotami, kterými jsou odvaha, ambice a respekt.

Naše portfolio zahrnuje komponenty a moduly pro automobilový průmysl v oblasti podvozků, karoserií, motorů a výfukových systémů, jakož i budoucích technologií, jako jsou bateriové úložné systémy pro elektromobily.

Na základě téměř 150 let zkušeností se zpracováním oceli vyvíjíme kvalitní bezešvé a svařované ocelové trubky – od vývoje materiálu až po praktické použití trubek. Kromě toho vyvíjíme technické vybavení a zařízení pro přední dodavatele automobilového průmyslu a pro sklářský průmysl.

Pod vedením strategického holdingu BENTELER International AG se sídlem v rakouském Salcburku nabízí našich přibližně 23.000 zaměstnanců v 86 pobočkách ve 26 zemích prvotřídní výrobní a prodejní kompetence – všichni se snaží poskytovat prvotřídní služby všude tam, kde nás naši zákazníci potřebují. Ve finančním roce 2023 činily tržby skupiny přibližně 8,8 miliardy EUR. BENTELER. Rodina nadšených profesionálů. Od roku 1876.

O společnosti Enery:

Společnost Enery je nezávislým poskytovatelem energie z obnovitelných zdrojů, jehož cílem je zajišťovat svým zákazníkům spolehlivé, cenově dostupné a dlouhodobé dodávky zelené energie. Společnost Enery s diverzifikovanými ekologickými prostředky v současnosti vyrábí téměř 450 GWh čisté elektřiny z 312 MW a zásobuje více než 185 000 domácností a stojí v čele přechodu na udržitelnou energii v regionu střední a východní Evropy. Ambiciózní plány společnosti zahrnují probíhající rozvojové projekty s více než 8 GW v 11 zemích. Společnost Enery se se svým rozmanitým a multidisciplinárním týmem více než 25 národností zaměřuje na vývoj, výstavbu a provoz projektů obnovitelných zdrojů energie, přičemž do všech aspektů své každodenní činnosti začleňuje environmentální, sociální a správní faktory (ESG).

Zdroj: TZ Enery, protext.cz

RELATED ARTICLES