Sobota, 22 června, 2024

Daniel Zeman: Chceme vytvořit dálnici, po které budou jezdit kamiony, kabriolety a auta plná dobrých nápadů

Budova Ostravica v Ostravě se stává centrem inovací a kreativity díky projektu Boutique Business Inkubátor (BBiO). Daniel Zeman, vedoucí tohoto projektu, nám v rozhovoru přibližuje, jaký význam má BBiO pro místní podnikatele, jak propojuje koncept práce a domova a jaké spolupráce plánuje s dalšími významnými inkubátory v regionu. Zjistěte, kdy bude Ostravica v plném provozu a co vše nabídne svým nájemníkům.

Co pro vás znamená budova Ostravica a celkově tento projekt?

Tato budova a projekt pro mě znamenají naději vytvořit dálnici, po které budou jezdit kamiony, kabriolety a auta plná dobrých nápadů. V zásadě jsme vytvořili prostor, který by měl být přirozenou základnou pro úspěšné a šikovné lidi, kteří mají v sobě motor a hlavu na krku.

Zmínil jste, že tady bude fungovat koncept Home & Office. Můžete přiblížit, o co se konkrétně jedná?

To je naše interpretace vnímání toho, jak si generace dnešních mladých, dvacátníků a třicátníků, představuje práci – propojovat práci s kreativitou a hrou. Home office nás už trochu přestal bavit, děti nám skáčou po hlavě a chtěli jsme si vytvořit takový prostor, který by byl přívětivý jako domov, ale zároveň sloužil jako kancelář. Proto jsme tomu začali říkat Home and Office.

Zmínil jste také budoucí spolupráci s MSIC a dalšími místními inkubátory.

Přesně tak, zmínil jsem DOV a MSIC, protože Dolní oblast Vítkovice a MSIC jsou velkorozměrové projekty správného směru. Jeden je více zaměřený na velkou kulturu, ale například v Dolní oblasti máme i Hydrogen Valley. MSIC je velké středisko napojené na techniku, včetně vývojového centra Porsche. My chceme být takovou menší butikovou sestřičkou těchto dvou fenoménů, které vnímám velmi pozitivně.

Kdy bude budova Ostravica uvedena do ostrého provozu, kdy zde budou firmy a návštěvníci?

Jak vidíte, první nájemníci už si přebrali prostory a nyní je budou během léta upravovat. Úplný ostrý provoz očekáváme na podzim, včetně otevření restaurací, kavárny a nových nájemníků.

Skvělé, mockrát děkuji za rozhovor.

Autor rozhovoru: Josef Nudera

Autor fotografií: Olga Bovt

RELATED ARTICLES