Středa, 24 dubna, 2024

ABB a Mettler-Toledo International Inc. spojují síly s cílem urychlit globální zavádění flexibilní automatizace laboratoří

Společnosti ABB a METTLER TOLEDO, celosvětový dodavatel přesných nástrojů a služeb, podepsaly memorandum o porozumění a přicházejí s inovativním řešením, jež hladce integruje roboty ABB se softwarem pro správu laboratorních přístrojů LabX™ společnosti METTLER TOLEDO.  

Toto řešení zajišťuje efektivnější, vysoce kvalitní automatizované laboratorní pracovní postupy v celé řadě průmyslových odvětví, flexibilnější výzkum, testování a kontrolu kvality a zároveň rychlejší uvádění výrobků na trh. 

Díky laboratorní automatizaci mohou laboratorní technici provádět stále složitější úkony, a to rychleji, přesněji a s nižší chybovostí, třebaže je zavádění automatizace v laboratořích ztíženo nedostatkem dovedností potřebných k obsluze automatizační technologie a složitostí vysoce citlivých pracovních postupů. 

 K řízení robotických laboratoří využíváme software LabX společnosti METTLER TOLEDO, který lze hladce integrovat s řídicím systémem OmniCore™ společnosti ABB. Díky flexibilitě, snadnému použití a přesnosti robotů ABB, bezpečnému sběru dat, kontrole metod a správě přístrojů LabX mohou zákazníci zvýšit produktivitu laboratoří, snížit složitost systému, splnit kvalitu dat a bezpečnostní a regulační požadavky. Využití automatizace dále eliminuje výskyt chyb a optimalizuje produktivitu. Laboratorní pracovníci navíc nemusí provádět rutinní, opakující se úkony a mohou se věnovat jiným činnostem, jako je například analýza dat. 

Tato spolupráce je součástí strategie společnosti ABB aplikovat přínosy automatizace v nových oblastech a doplňuje práci v laboratoři Life Sciences and Healthcare v Texas Medical Center v Houstonu a v nově otevřené laboratoři Open Innovation Lab for Life Science and Healthcare v Robot Valley v Šanghaji. 

ABB Robotika & Automatizace je jednou z předních světových společností v oblasti robotiky a automatizace s komplexním a integrovaným portfoliem, které zahrnuje roboty, AMR a automatizační řešení s pokročilým softwarem. Zaměstnává přibližně 11 000 lidí na více než 100 místech v přibližně 53 zemích a poskytuje inovativní řešení pro širokou škálu průmyslových odvětví od automotive po elektroniku a logistiku. Pomáhá zákazníkům dosáhnout vyšší produktivity a flexibility, čímž podporuje jejich přechod k propojené, kolaborativní tovární výrobě budoucnosti. go.abb/robotics 

METTLER TOLEDO (NYSE: MTD) je nadnárodní výrobce vah a analytických přístrojů a specializuje se na výrobu přesných přístrojů určených k profesionálnímu použití. Zaujímá silnou vedoucí pozici v oblasti inovací a jejich řešení mají zásadní význam v klíčových procesech výzkumu a vývoje, kontroly kvality a výroby pro zákazníky v široké škále průmyslových odvětví, včetně přírodních věd, potravinářství a chemického průmyslu. Tato společnost působí po celém světě, jejich výrobky se prodávají ve více než 140 zemích. Další informace naleznete na adrese www.mt.com

Zdroj: new.abb.com

RELATED ARTICLES