Úterý, 23 dubna, 2024

V Třinci nevzniknou bytové jednotky, ale prostory pro zajímavou práci

V září minulého roku informovalo město Třinec o záměru soukromé společnosti vybudovat v třinecké části Borek 160 bytových jednotek různých velikostí. Člověk míní, život však mění… Na Borku by nakonec měly vzniknout jednoduše dělitelné víceúčelové komerční prostory pro lehkou výrobu a služby, spojené s kancelářemi a maloobchodem. Zastupitelstvo města rozhodlo o pořízení změny územního plánu na svém zasedání v úterý 12. září 2023.

Důvodem nového rozhodnutí investora je změna ekonomické situace. „Za rok a půl došlo k souběhu růstu stavebních nákladů, zejména díky růstu mezd a nedostatku pracovních sil, a poklesu cen bytů, kdy náš region vykázal jeden z největších poklesů, v Třinci cca 20 %, v Ostravě až 40 %. Tyto dva faktory způsobily, že původní ekonomická rozvaha projektu Nový Borek neplatí a projekt by v současné podobě byl ztrátový, resp. aby nebyl, musely by se byty prodávat výrazně dráže za m2, než se nyní pohybují ceny na Terase,“ řekl před zastupiteli Michal Pitucha, ředitel BO! Reality a finance.

S ohledem na polohu lokality a tržní poptávku se investor rozhodl realizovat projekt tzv. Small Business Units. Typickými nájemci jsou firmy z oboru zahradní techniky, showroomy bílé techniky, menší a střední výrobní firmy. Jedná se o výlučně nerušící výrobu a služby, bez nutnosti příjezdu kamiony.

Informace o původním záměru ZDE.

Zdroj: trinecko.cz

RELATED ARTICLES