Sobota, 2 března, 2024

Třinec bude olympijským městem, utkají se zde mladí hokejisté

Zastupitelstvo města Třince na svém 8. zasedání 12. prosince 2023 schválilo uzavření memoranda o vzájemné spolupráci s Moravskoslezským krajem při realizaci projektu „Olympiáda dětí a mládeže 2025 v Moravskoslezském kraji“. Po čtvrtfinále Davis Cupu mezi Českem a Francií, mistrovství světa juniorů v ledním hokeji, mezinárodní výškařském mítinku Beskydská laťka nebo Mistrovství Evropy v závodech motokár se naše město může těšit na další velkou sportovní akci nadregionálního charakteru.

XI. zimní olympiáda dětí a mládeže se bude konat od 16. do 31. ledna 2025 a je skvělé, že zahajovací ceremoniál olympiády se bude konat právě v třinecké Werk Areně

Olympiáda dětí a mládeže je republiková soutěž krajských výprav (13 krajů + hlavní město Praha). Probíhá každoročně od roku 2003, přičemž se střídají letní a zimní varianty olympiády. „Sportovní akce je určena mladým sportovcům ve věku od dvanácti do šestnácti let a navozuje atmosféru opravdových olympijských her. Součástí her je také zapálení olympijského ohně nebo medailové ceremoniály,“ popsal náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Stanislav Folwarczny, který byl hostem zasedání třineckých zastupitelů. V minulosti se olympiády zúčastnili např. Ester Ledecká či David Pastrňák.

Jednotlivé sportovní disciplíny se budou odehrávat v pěti městech Moravskoslezského kraje. V Třinci se odehrají hokejová utkání dvou skupin. „V rámci letošního ročníku olympiády získal Moravskoslezský kraj zlatou medaili v ledním hokeji. A pro zajímavost, 9 hráčů vítězného týmu našeho kraje hájí barvy HC Oceláři Třinec,“ uvedl náměstek hejtmana.

K dalším sportovním disciplínám bude patřit například alpské lyžování, skicross, běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení, snowboard nebo běžecké lyžování zrakově postižených. I když jde o zimní olympiádu, závodit se bude i ve sportovním lezení, na programu jsou dokonce šachy i taneční a umělecká soutěž.

Zdroj: trinecko.cz

RELATED ARTICLES