Pondělí, 4 března, 2024

Jak se při nákupu nenachytat? Poradí Spotřebitelský adventní kalendář

Ministerstvo průmyslu a obchodu připravilo Spotřebitelský adventní kalendář. Tento kalendář neobsahuje sladkosti, ale důležité rady pro spotřebitele, jak se vyvarovat problémům při nákupu zboží či služeb, případně jak postupovat, pokud dojde ke sporu.

„Během prosince se většina domácností začíná připravovat na Vánoce a ve velkém nakupují dárky. Ne všechny na první pohled skvěle vypadající nabídky jsou však míněny poctivě. Proto jsme připravili adventní kalendář pro spotřebitele, kde každý den od 1. do 24. prosince přinášíme jeden tip, jak se při nákupech nenechat nachytat,“ říká ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Ve Spotřebitelském adventním kalendáři naleznete témata, která se týkají slevových akcí, recenzí či pravidel pro odstoupení od smlouvy v případě nákupu on-line nebo v kamenné prodejně. V tomto speciálním kalendáři naleznete upozornění na podvodné e-shopy společně s radou, jak podvodný e-shop rozpoznat. Kalendář dále nabízí mnoho užitečných rad.

Zveřejněné rady mohou spotřebitelé využít i po Vánocích, pokud budou potřebovat zakoupené zboží vyměnit, vrátit nebo reklamovat.

Spotřebitelský adventní kalendář najdete na webu Ministerstva průmyslu a obchodu https://www.mpo.cz/spotrebitelsky_adventni_kalendar. Až do 24. prosince se můžete těšit na nové rady a tipy, díky kterým se dozvíte, jaká práva máte při nákupu zboží a služeb.

Zdroj: mpo.cz

Ilustrační foto: pixabay.com

RELATED ARTICLES