Pondělí, 22 července, 2024

V srdci Ostravy najdete lá(s)kavé místo – Slezskoostravský hrad

Oblíbený cíl procházek, oáza klidu i pulzující místo plné hudby, divadla či nového cirkusu – tím vším je nejen pro Ostravany Slezskoostravský hrad

Slezskoostravský hrad je v současné době jedním z turisticky nejoblíbenějších cílů Ostravy. Před startem hlavní turistické sezóny prošel rekonstrukcí hradního nádvoří, což byla první fáze plánovaných investic statutárního města Ostravy. Návštěvníci i pořadatelé akcí tak mohou nově využít zpevněnou plochu samotného nádvoří, ale také kotvicí prvky pro fixaci mobilního zastřešení pódia či zbrusu nový party stan, jenž svým designem i nasvícením do prostředí hradu zcela zapadá. Atmosféru oblíbených hradních prostor pak umocňuje osvětlení nádvoří, a to kombinací nástěnných světel na pevnostní budově hradu a osvětlovacích prvků umístěných přímo v nově položené dlažbě nádvoří. 

V souladu s dlouhodobou vizí města na ekologizaci provozu budov pak také Slezskoostravský hrad čeká další modernizace, zejména v systému vytápění velkého a malého sálu tepelnými čerpadly.  Úpravy se však dotknou i odpadového hospodářství či parkovacích ploch pro veřejnost. 

Letošní sezóna se na Slezskoostravském hradě teprve rozjíždí, ale už teď sem zavítaly tisíce návštěvníků. V červnu zde proběhl například Mezinárodní festival nového cirkusu a pouličního divadla CIRKULUM, Jazz Open Ostrava 2023 a návštěvnicky oblíbená byla také unikátní výstava ECO? Český design směrem k udržitelnosti, jež proběhla v rámci měsíce udržitelné módy ReFashion.

Během léta se budou na hradě konat mimořádně oblíbené Letní shakespearovské slavnosti Ostrava, jejichž intenzivní příprava probíhá již v těchto dnech. Divadlo pak bude střídat hudba mnoha žánrů, a to nejen během koncertů Barrák music hrad 2023. Na podzim se mohou návštěvníci těšit na oblíbený Hodokvas na hradě. 

Slezskoostravský hrad je bezpochyby ideálním místem jak pro firemní eventy, rodinné oslavy, obchodní prezentace, tak i pro zcela netradiční formy eventů. Díky multifunkčnímu prostoru a modernímu vybavení nabízí hrad varianty uskutečnění formálních setkání i neformálních akcí. Výjimkou není ani mokrá či suchá varianta řešení.

Klientům i nerozhodnutým zájemcům je pro přípravu jejich akcí vždy k dispozici zkušený produkční tým.  Standardem je zajištění komplexní produkční i technické podpory.

Celý článek včetně anglického překladu naleznete v magazínu POSITIV Business & Style 2/2023 ZDE.

RELATED ARTICLES