Sobota, 22 června, 2024

Ostravskou radnici navštívila zástupkyně kanadské ambasády

Náměstkyně primátora Andrea Hoffmannová přijala v prostorách Nové radnice politickou radovou z kanadského velvyslanectví Kimberly Phillips. Během  rozhovoru došlo na témata jako plán města, situace v oblasti vzdělávání a kultury nebo možnosti oboustranné spolupráce.

Zástupkyně země javorového listu, která je v rámci kanadského velvyslanectví vedoucí politicko – kulturního oddělení, si již dříve prohlédla základní školu v Michálkovicích, kde ji zajímalo začleňování dětí ze znevýhodněného prostředí. Právě školství a vzdělávání představovalo jedno z ústředních témat jejího zájmu.

Rezortní náměstkyně Andrea Hoffmannová návštěvě předestřela strategii vzdělávání a konkrétní kroky, které Ostrava v této oblasti podniká. Kanadská strana velmi ocenila dané úspěchy a především rychlost, s jakou se jich podařilo dosáhnout. Řeč byla o vzdělávání nadaných i znevýhodněných žáků, roli asistentů pedagogů a sociálních pedagogů, inkluzi ukrajinských dětí nebo projektech, které u předškoláků i školáků probouzejí chuť tvořit, číst a učit se. 

Kimberley Phillips souhlasila s tvrzením, že Ostrava urazila velký kus cesty a zvládla mnoho výzev, avšak obecné povědomí vně ostravského regionu o tom nemá dostatečnou povědomost. Není tedy divu, že debata se stočila také k tomu, jak překonat klišé o černém a zaprášeném městě. Právě budování pozitivního obrazu moravskoslezské metropole může být jedním z bodů společných aktivit.

Zdroj: ostrava.cz

RELATED ARTICLES