Čtvrtek, 13 června, 2024

Pavel Malina: Golf Resort Lipiny je hřiště pro Vás

Oblíbené golfové hřiště v karvinské oblasti Lipiny zná v Moravskoslezském kraji snad každý golfista. Resort byl pro veřejnost oficiálně otevřen 2. května 2012 a jen v prvním roce jej navštívilo 17 000 golfistů. Ještě téhož roku získal v celostátní anketě Golfový areál roku první místo. Hřiště si i po jedenácti letech drží vysokou kvalitu a pokračuje v postupném zkvalitňování služeb.

Pane Malino, letošní sezóna bude již dvanáctá. Jaké z toho máte pocity? 

Ano, máte pravdu, čas neskutečně letí. Za těch jedenáct let jsem tady na Lipinách něco zažil. Časy, kdy jsme na zelené louce v Karviné, která nebyla zrovna golfová destinace, otevírali příměstské hřiště, jsou již dávno pryč. Na svůj první den v Karviné si ale dobře pamatuji.

Něco vám utkvělo v paměti?

No, dorazil jsem ráno do úplně prázdné budovy, naskládal jsem na sebe krabice, ze kterých jsem sestavil stůl, na něho dal notebook a začal pracovat na webových stránkách. Přes zimu jsme areál vybavili, nakoupili sekačky, nabrali zaměstnance a 2. května 2012 oficiálně resort pro veřejnost otevřeli. Nejprve Mistrovské hřiště a v létě pak Veřejné hřiště. 

Prvních pár let jsem tady zažil takový golfový boom, který se už pravděpodobně nikdy nebude opakovat. Když řeknu, že se na cvičné ploše DRIVING RANGE stála fronta na místo k odpalování, pamětníci to určitě potvrdí. Obě hřiště byla několik let plná k prasknutí a běžně jsme dávali dohromady do startovních časů golfisty, kteří se před startem vůbec neznali. Jinak bychom hráče museli odmítat. Proč ne, golf je společenský sport.

Jen v prvním roce resort navštívilo 17 000 golfistů, kterým se u nás pravděpodobně líbilo, protože jsme dostali několik ocenění, například „Nejlépe hodnocený golfový areál v roce 2012 a 2013“ v anketě Golfový areál roku.

Golf Resort Lipiny

Co na nový areál říkali místní lidé?

Nebylo to vůbec jednoduché. Golf byl a možná stále ještě je v médiích vykreslován jako sport pro bohatou elitu a místní lidé byli zpočátku k našemu hřišti hodně skeptičtí. Ale díky majiteli hřiště jsme mohli od začátku nastavit příznivou cenovou politiku, aby se tento sport stal dostupným hlavně rodinám s dětmi.

Slyšela jsem, že se snad golf vyučuje i na školách…

Ve velkém jsme do golfu zaškolovali děti ze základních škol na Karvinsku, které sem houfně přijížděly v autobusech v rámci školních výletů. Golf se podobně jako basketbal nebo házená stává součástí osnov tělesné výchovy na školách, naše hřiště například využívá v rámci svých vyučovacích hodin Základní a mateřská škola Dělnická z Karviné.

Celý rozhovor se nachází v magazínu POSITIV Business & Style 1/2023 ZDE.

RELATED ARTICLES