Sobota, 22 června, 2024

Končí rozsáhlá modernizace silnice mezi Šenovem a Václavovicemi

Silnice II/473, která vede z centra Šenova do Václavovic, má po kompletní rekonstrukci. Oprava úseku dlouhého 4,7 kilometru trvala 15 měsíců, její náklady byly vyčísleny na 134 milionů korun. Moravskoslezský kraj na tuto velkou investici získal 102 milionů z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

„I přes náročné období, které ovlivnila pandemie, následně válka na Ukrajině, energetická krize i inflace, pokračuje Moravskoslezský kraj v plánovaných investicích. Frekventovaná vozovka na ulici Frýdecká, které se modernizace týkala, už byla v neuspokojivém stavebně-technickém stavu, proto byla oprava nutná. Celkové náklady této rekonstrukce byly vyčísleny na 134 milionů korun, významnou podporu jsme získali z Evropské unie, z jejích fondů šlo na tuto investiční akci 102 milionů,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro finance, investice a majetek Jaroslav Kania a doplnil, že součástí projektu bylo vybudování nových autobusových zálivů včetně nástupišť a přístupových chodníků, byla vystavěna nová opěrná zeď. „Rekonstrukcí prošly také dva mosty, které se v daném úseku nacházejí, jedná se o most přes řeku Lučinu a most přes ulici Rudnou. Během prací byly samozřejmě opraveny propustky a odvodnění komunikace, musely se provést přeložky, nové je taky dopravní značení,“ řekl náměstek hejtmana kraje Jaroslav Kania s tím, že zhotovitelem byla společnost STRABAG.

„Děkuji všem řidičům, kteří při jízdě od Šenova směrem na Frýdek-Místek museli dohromady rok a čtvrt jezdit po objížďkách. Odměnou za tuto trpělivost je nový téměř pětikilometrový úsek mezi Šenovem a Václavovicemi. Celá komunikace je teď zprovozněna v režimu předčasného užívání stavby, modernizovaná silnice vypadá hezky, ale hlavně je pro všechny účastníky silničního provozu bezpečnější,“ sdělil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro dopravu Radek Podstawka a dodal, že poslední etapa probíhala souběžně a v koordinaci s opravou chodníku vedoucího podél silnice ve Václavovicích. Objednatelem a investorem této rekonstrukce byla obec Václavovice.

Zdroj: TZ MSK

RELATED ARTICLES