Pátek, 12 dubna, 2024

DPO znovu na letišti jako dopravce

Po necelých 14 letech se na mošnovské letiště jako dopravce pravidelných spojů vrací ostravský dopravní podnik. Od 1. 5. 2023 bude provozovat novou linku pod licenčním číslem 915083 sloužící pro návoz a odvoz cestujích k a od letadel pravidelných linek společnosti Ryanair do Londýna, resp. společnosti LOT do Warszawy. Od shodného termínu tak pravděpodobně prořídne také jízdní řád linky č. 333 dopravce Z-Group Bus a.s., která tak nově bude poskytovat pouze spoje vedené z důvodu začátku a konců pracovních směn na letišti a v průmyslové zóně Mošnov.

Nová autobusová linka ostravského dopravního podniku však bude rozdílně od původních spojů linky č. 333 obsluhovat jinou trasu zaměřenou na turisty. Bude totiž obsluhovat zastávky v blízkosti ostravských hotelů. Podobné to bylo již v roce 2009 v případě linky č. 333. Tehdy se trasa zajišťující spojení k hotelům moc neujala. Spoje ostravského DP však nebudou obsluhovat nácestné zastávky mezi Ostravou a Mošnovem. Zastávka Mošnov,Airport nádraží bude navíc pro tuto linku zařazena také do tarifní zóny č. 2. Ostravští cestující tak budou moci využít klasický jednotlivý tarif, případně dlouhodobou jízdenku pro tuto tarifní zónu.

Trasa linky označené ve vyhledávačích spojení jako AE, tedy jako Airport Express, bude následující:

 – Hornopolní – Husův sad – Elektra – ÚAN – Městský stadion – Hotel Bělský les – Dubina – Mošnov,Airport nádraží

Jízdní řád linky je již dostupný ve vyhledávačích spojení od 1. 5. 2023, resp. v celostátním informačním systému jízdních řádů.

Zdroj: mhd-ostrava.cz

RELATED ARTICLES