Sobota, 22 června, 2024

Opavský in-line park doplnilo zázemí, má teď ambice na Evropu

Prostorná klubovna, šatny, sociální zařízení se sprchami a sklad. To tvoří nové zázemí pro sportovce u opavského in-line parku, který město Opava nechalo v minulém roce vybudovat v Žižkově ulici naproti Víceúčelové sportovní haly v Městských sadech. Tvoří ho dvě dráhy s klopenými zatáčkami v délkách 400 a 200 metrů, které mají všechny požadované parametry pro pořádání národních i mezinárodních závodů.

Čtvrteční trénink bruslařského sportovního klubu Luigino.cz zahájila slavnost, při které byla přestřihnutá páska a zázemí tak začalo sloužit svému účelu. „Jsem moc rád, že opavští bruslaři mají pro své tréninky i závody potřebné a hlavně důstojné zázemí. Bruslařské dráhy mají parametry pro závody všech úrovní, a jak vím, vedení klubu se snaží získat pro Opavu některý z prestižních in-line podniků. A teď jsou na něj kompletně připraveni,“ uvedl pro přestřižení pásky opavský primátor Tomáš Navrátil, který se svěřil, že je rád i za to, že tímto krokem splnil další svůj slib opavským sportovcům, když slíbil, že hotovo bude před začátkem bruslařské sezony.

To potvrdil trenér oddílu Luigino.cz Jan Krejčíř: „Dnes tady společně s vedením města slavnostně otevíráme zázemí už vloni dobudovaného inline areálu. Zázemí bude sloužit místnímu klubu, který je největší v ČR a také pro významné akce národního i mezinárodního významu, které v Opavě už mnoho pořádáme. První u nich se bude konat již v září letošního roku a další budou navazovat v příštích sezonách.“

Zázemí je sestaveno z osmi bloků – buněk, půdorysně tvořících sestavu ve tvaru písmena L o delších stranách přesahujících 12 metrů. Už od výrobce je kompletně zateplené a osazené dveřmi, okny, elektrorozvody i sociálním zařízením. Město před instalací muselo upravit a zpevnit plochu a vybudovat potřebnou kanalizaci. 

Podle náměstka primátora Michala Kokoška, který má ve své gesci opavský sport, město za nákup a dopravu zázemí vyjednalo a zaplatilo 1 805 000 korun, tedy o 80 tisíc méně, než byla původní nabídka. Celý areál in-line parku má smluvně na 10 let zapůjčený právě sportovní klub Luigino.cz. Vedle akcí, pořádaných tímto největším českým bruslařským oddílem, je určený pro výuku tělocviku školami i pro sportování veřejnosti.

Zdroj: opava-city.cz

RELATED ARTICLES