Sobota, 22 června, 2024

Krnov navštívila knížata z Lichtenštejna

Na návštěvu Krnova zavítali ve čtvrtek 25. května dopoledne představitelé knížecího rodu Lichtenštejnů.

Delegace přijela ve složení princezna Nora, sestra vládnoucího Hanse Adama II., princezna Maria-Pia Kothbauer, jež je sestřenicí Hanse Adama II. a zároveň velvyslankyní Lichtenštejnska v Rakousku a České republice, princ Alfréd – předseda rodinné rady, princ Wolfgang, jenž je bratrancem Franze Josefa II., otce Hanse Adama II., a jeho dcera princezna Gabriella.

Na programu měli setkání s vedením radnice. Následovala procházka centrem a okružní jízda městem. S Krnovem se Lichtenštejnové rozloučili na Cvilíně, kde si prohlédli poutní kostel.

Po celou dobu návštěvy se zajímali především o současnost města, které rodu Lichtenštejnů patřilo od roku 1622. Krnov najdeme dodnes ve státním znaku Lichtenštejnska, odkazuje na něj lovecký roh v 5. poli.  

Lichtenštejnové patří k nejstarším šlechtickým rodinám ve střední Evropě. Nepřetržitá linie jejich předků započala Jindřichem I., který od krále Přemysla Otakara II. za věrnost v boji získal v polovině 13. století panství okolo Mikulova a rod se trvale usadil na Moravě a ve Slezsku.

Zdroj: krnov.cz

RELATED ARTICLES