Sobota, 22 června, 2024

Příbor se stal vítězem v třídění odpadu v Moravskoslezském kraji

Město Příbor dosáhlo významného úspěchu v oblasti třídění odpadu, když se v letošním roce umístilo na prvním místě v soutěži O keramickou popelnici 2023 v kategorii obcí nad 2 000 obyvatel. Tento úspěch potvrzuje dlouhodobé úsilí města a jeho občanů v oblasti odpadového hospodářství.

V soutěži jsou každoročně hodnoceny aktivity obcí a měst v oblasti nakládání s komunálním odpadem, to především v tříděném sběru využitelných složek. Hodnotí se také systém hospodaření s odpady pro občany. Porovnání obcí se provádí především na základě údajů, poskytovaných obcemi do systému EKO-KOM v rámci jejich pravidelného vykazování.

V roce 2021 byl Příbor oceněn jako „Skokan roku“ poté, co se posunul z 15. místa na 5. místo. V roce 2022 se umístil na třetím místě a loňský rok dosáhl druhé příčky. Tento trend vzestupu pokračoval i letos, kdy město získalo první místo díky zlepšenému systému svozu tříděných složek a zvýšení počtu stanovišť pro třídění.

„Jsme nesmírně hrdí na naše občany, kteří aktivně přispívají k lepšímu životnímu prostředí. Díky jejich úsilí máme dnes téměř 100 stanovišť na třídění odpadu, což je více než v některých větších městech,“ uvedla Dita Kalužová z odboru životního prostředí, dotací a veřejných zakázek. „Naše vytříděnost dosahuje 62 %, což je nad zákonnou hranicí 60 %, která bude platit od roku 2025.“ 

 „Děkujeme všem, kteří se podílejí na tomto úspěchu, ať už jde o občany, zaměstnance města nebo naše partnery,“ dodal starosta města Jan Malík.

Slavnostní předání ocenění proběhlo 7. června 2024 v prostorách BrickHouse Ostrava za účasti zástupců Moravskoslezského kraje, společností EKO-KOM, ASEKOL a ELEKTROWIN.

Zdroj: TZ město Příbor

RELATED ARTICLES