Sobota, 22 června, 2024

ArcelorMittal Tubular Products Karviná investoval do automatizace balení trubek a profilů

Manuální balení v Karviné skončilo. Společnost ArcelorMittal Tubular Products Karviná, která je výrobcem profilů pod značkou JÄKL, dokončila investici do automatizace balení ocelových trubek a profilů.

V karvinském závodě se nyní na výrobní lince pro přímo svařované profily a trubky automaticky stohují ocelové kusy do obdélníkových nebo šestihranných svazků. Původní ruční fixování požadovaných balíků ocelovými pásky bylo nahrazeno automatickým svazkovačem.

„Integrací automatického balicího zařízení jsme dokončili poslední fázi investiční projektu do automatizace výroby na Profilovně. Automatizace balení nám navíc umožní naplno využívat kapacitu válcovacích linek č. 7 a 10,“ uvedl René Fabik, generální ředitel společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná.

Automatizovaný cyklus fixování obdélníkového svazku profilů (šířka 350-660 mm, výška 350-600 mm) nebo šestihranného svazku trubek (šířka 300-500 mm, výška 300-500 mm) funguje bez přítomnosti operátora. 

Automatická balicí linka zvládne stáhnout ocelovými páskami jeden šestimetrový svazek profilů nebo trubek za 108 sekund. Balík profilů nebo trubek následně putuje dopravníkem do skladu. 

„Specifickým prvkem použitého řešení je to, že na spojích nepoužíváme systém spon, ale ocelové pásky spojujeme bodovým svarem,“ doplňuje Petr Škapa, výrobní ředitel společnosti ArcelorMittal Tubular Products Karviná.

Zdroj: TZ ArcelorMittal Tubular Products Karviná

RELATED ARTICLES