Pátek, 12 dubna, 2024

Evropský týden mobility 2023 v Novém Jičíně

Zdravé město Nový Jičín se letos opět připojuje k Evropskému týdnu mobility, který bude probíhat od 16. do 22. září 2023. Hlavním smyslem kampaně je podpořit změnu chování ve prospěch aktivní mobility, veřejné dopravy a dalších nízkoemisních dopravních řešení. Tématem pro rok 2023 je „Neplýtvej energií“.

V rámci Evropského týdne mobility je pro občany připraveno hned několik akcí. V sobotu 16. září proběhne již druhý ročník sousedského festivalu Zažít Nový Jičín jinak. V pondělí 18. září se uskuteční akce s názvem Děti v pohybu. Ve středu 20. září je na programu v aule radnice Městského úřadu přednáška Dany Divákové na téma Zdraví a zdravý životní styl. Na poslední den týdne ve znamení pohybu připadá mezinárodní Den bez aut, který lidi vyzývá, aby nechali svá vozidla doma a k přepravě využili raději kolo, veřejnou dopravu nebo chůzi. Na pátek je rovněž naplánovaná Podzimní cyklojízda. Startujeme na Horním nádraží, odkud společně dojedeme po cyklostezce Koleje přes most, který nás dovede k tropickému údolí a k výletní lokalitě Čerťák, kde bude připraven doprovodný program.

Po dobu celého Evropského týdne mobility bude v Novém Jičíně MHD zdarma. Příznivci aktivní chůze se mohou v září také zdarma zaregistrovat do Říjnové výzvy 10 000 kroků, která je zaměřena na jednotlivce nebo týmy a jejímž cílem je motivovat k pravidelné aktivitě vykonané po svých vlastních nohou. Výzva se bude konat od 1. do 31. října. Registrovat se můžete na www.desettisickroku.cz/rijnova-vyzva.

Zdroj: novyjicin.cz

Ilustrační foto pixabay.com

RELATED ARTICLES