Sobota, 2 března, 2024

Změny v dopravě kvůli bourání železničního mostu v Havířově budou pokračovat začátkem roku 2024

V úterý 19. prosince 2023 skončilo dopravní omezení, které čítalo uzavírku odstavných a rychlých pruhů těsně před vjezdem a výjezdem z Havířova. Důvodem byly přípravné práce pro demolici a výstavbu nového železničního mostu nad ulicí Ostravskou, před odbočkou na Šenov. Potřeba bylo vybudovat zázemí pro zařízení staveniště, nájezdy na železniční těleso či staveništní komunikace. Za několik týdnů budou práce pokračovat.

Za příznivých klimatických podmínek by práce mohly pokračovat už začátkem roku 2024. Během února je v plánu uzavírka celého jízdního pásu na Ostravu, a také uzavírka odstavného pruhu na Havířov. Obousměrná doprava bude probíhat v jízdním pásu směr Havířov. Pro představu, organizace dopravy bude podobná, jako tomu bylo při opravě mostu na Rudné ulici v Ostravě.  

Dopravní omezení a uzavírky před Havířovem budou kvůli náročné opravě železničního nádraží trvat celý rok 2024. Řidiči i cestující by měli počítat se zpožděním, které vyplývá z řazení vozidel do jednoho jízdního pruhu.

Zdroj: havirov-city.cz

RELATED ARTICLES