Čtvrtek, 18 července, 2024

Trať na Ostravsku čeká modernizace

Správa železnic vybrala společnost SUDOP BRNO jako projektanta optimalizace a elektrizace úseku mezi Ostravou-Kunčicemi a Frýdkem-Místkem. Jeho předložená nabídka byla ve výši 237 683 000 korun. Samotná realizace stavby bude znamenat další významný krok k posílení železniční infrastruktury v Moravskoslezském kraji.

Vybraný dodavatel zpracuje projektovou dokumentaci pro povolení a provádění stavby, která zahrnuje kompletní přestavbu čtrnáctikilometrového úseku včetně přidání druhé koleje mezi Vratimovem a Frýdkem-Místkem. Modernizace se týká i stanic Vratimov, Paskov, Lískovec u Frýdku a Frýdek-Místek, které budou upraveny pro obsluhu nákladních vlaků o délce až 740 metrů. Součástí rekonstrukce bude také elektrizace střídavou napájecí soustavou, která se v této části republiky dosud nepoužívá, postupně se ale zavede na celou železniční síť.

Zásadní zlepšení se projeví v příměstské dopravě, kde zvýšení traťové rychlosti na 120 km/h umožní zkrátit čas jízdy mezi Ostravou-Kunčicemi a Frýdkem-Místkem na polovinu. Větší bezpečnost potom zajistí výstavba dvou mimoúrovňových křížení, která nahradí stávající železniční přejezdy ve Vratimově a Frýdku-Místku.Zahájení stavebních prací je naplánované na rok 2026 s očekávaným dokončením o tři roky později.

Zdroj: TZ Správa železnic

Úvodní fotografii vytvořila umělá inteligence

RELATED ARTICLES