Úterý, 23 dubna, 2024

Ministr Jurečka ocenil kvalitu hospicu

Hospic ve Frýdku-Místku je jediným hospicem v České republice, který provozuje město. Kromě hospicových služeb nabízí také sociální lůžka. Prohlédnout si toto zařízení přijel v pátek 20. května ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka společně s náměstkem hejtmana pro sociální oblast našeho kraje Jiřím Navrátilem. Hospicem jej provedli primátor Petr Korč, náměstek primátora pro sociální oblast a zdravotnictví Igor Juriček, zastupitel Marcel Sikora a ředitel hospicu Jan Jursa. Ministr Jurečka ocenil prostředí i poskytované služby, kromě interiéru se mu líbila prostorná a udržovaná zahrada. Pozdravil se také se zahradnicí, která zrovna upravovala záhony.   

„Opravdu se jedná v rámci celé naší republiky o jediné zařízen svého druhu, které financuje a provozuje město. Musím uznat, že tento hospic je jedním z těch lepších počinů mých předchůdců, a i do budoucna zůstane pevnou součástí sociální politiky města,“ uvedl primátor Petr Korč.

„Nemohli jsme nezmínit situaci, jaká nastala na dětském oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku. Informovali jsme ministra o odchodu lékařů i o tom, že děti jsou odesílány na ošetření do okolních nemocnic,“ řekl náměstek primátora Igor Juriček. „Ministr si vše zapsal a informace předá ministru zdravotnictví. Je dobře, že se do řešení tohoto problému zapojí vláda. V tak velkém městě, jakým je Frýdek-Místek, musí být zaručena stoprocentní péče o děti 24 hodin denně sedm dní v týdnu. Město nemocnici pomáhá, a to nejen finančně. Jsme schopni zajistit novým lékařům na dětském oddělení i bydlení,“ zdůraznil primátor Petr Korč. Konstatoval, že petici na podporu dětského oddělení podepsalo již přes 10 tisíc lidí.   

Zdroj: frydekmistek.cz

RELATED ARTICLES