Středa, 24 dubna, 2024

Bohumín a Zbyslavice mají Zlatý erb za nejlepší web v kraji

Bohumín a Zbyslavice postupují to celostátního kola soutěže Zlatý erb. Soutěž hodnotí, jak si města a obce vedou v elektronickém světě. Letos se koná již 24. ročník, výsledky celostátního kola budou zveřejněny 16. května na konferenci v Hradci Králové.

„Málokdo si už dokáže představit život bez výhod, které nám dává elektronizace. Jedním z benefitů je například komunikace nebo poskytování informací. Považuji za velmi důležité, aby města a obce se svými občany aktivně komunikovaly, informovaly je o aktuálním dění v obci a nabízely jim nejrůznější aplikace, tipy nebo odkazy. Obecní a městské weby nám tak například pomáhají během kotlíkových dotací, které jsou nesmírně důležité právě v našem kraji potýkajícím se s čistotou ovzduší. Jsem rád, že se obce do soutěže Zlatý erb hlásí. Soutěž je motivací a důkazem, že je stále co zlepšovat,“ uvedl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák, který dnes předal ceny vítězům krajského kola.

Krajské kolo soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky měst a obcí vyhlásil Moravskoslezský kraj ve spolupráci se spolkem Český zavináč. Vítězové každé kategorie postupují do celostátního kola, které se uskuteční na konferenci v Hradci Králové v 16. května 2022.

Oficiální záštitu soutěži poskytl Ivan Bartoš, místopředseda vlády ČR pro digitalizaci a ministr pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí ČR.

Výsledky krajského kola Moravskoslezského kraje Zlatý erb 2022     

Nejlepší webová stránka města

  1. Bohumín
  2. Krnov
  3. Český Těšín

Nejlepší webová stránka obce

  1. Zbyslavice
  2. Otice
  3. Štáblovice

Zdroj: www.msk.cz

RELATED ARTICLES