Pátek, 12 dubna, 2024

Právě v krizových dobách musí město investovat do své infrastruktury, tedy do budoucnosti

Jak hodnotí čtyři roky v křesle primátora? Jaké byly a jsou strategické priority a cíle v rozvoji města? Vyzpovídali jsme primátora Havířova Josefa Bělicu.

Vzpomínáte si na chvíli, kdy jste usedl do primátorského křesla?

Vzpomínám, měl jsem ohromnou radost, že jsem dostal tak velkou důvěru voličů. Ale ty první chvíle a pak celé čtyři roky byly hlavně o respektu, který k našemu městu mám jako rodák a patriot. A o zodpovědnosti, jestli budu opravdu schopen město rozvíjet. 

Jaké jste měl plány?

Těch bylo opravdu hodně a musím říct, že většinu plánů se nám podařilo uskutečnit nebo alespoň rozpracovat. Samozřejmě to zdaleka není jen moje zásluha – na radnici se vytvořil tým a já považuji za čest, že mám kolem sebe tolik šikovných lidí, kteří se na uskutečnění našich vizí podíleli. 

Prioritou bylo dotáhnout nádraží včetně přednádražního prostoru a celou tuto lokalitu pozvednout na úplně jinou úroveň.

Co dalšího se za ty čtyři roky podařilo?

Každý ví, že peníze jsou „až“ na prvním místě, proto jsme se snažili mít pod kontrolou rozpočet. Omezili jsme zbytečné výdaje a investovali do toho, co lidi trápí a co jim zlepší život. Někdo může namítnout, že je krize a měli bychom šetřit, ale já si myslím, že právě v krizových dobách musí město investovat do své infrastruktury, tedy do budoucnosti.

Celý rozhovor si můžete přečíst ZDE.

Zdroj: redakce

RELATED ARTICLES