Úterý, 23 dubna, 2024

H2ZEBRA – Vodíkový nosič výměnných nástaveb 

…vodíková inovace pro reálné využití pokračuje

Pojem čisté mobility vyvolává mnoho emocí, dotazů a někdy také obav. Jak se s tímto „strašákem naší doby“ nejlépe vyrovnat? Často diskutovanou otázku si kladou zejména uživatelé komunálních vozidel. Světoví výrobci nabízejí H2 novinky. A jak je na tom český výrobce multifunkčních vozidel – inovativní automobilka ZEBRA?

ZEBRA se snaží realizovat své hlavní poslání, tedy: ZEBRA – VÁŠ UŽITEČNÝ PARTNER. Konkrétně nabízí výběr motorizací pro různé zákazníky – dieselové vozidlo ZEBRA s motorem CATERPILLAR CAT 2.8, nebo čistě elektrickou variantu ELZEBRA (zahrnutou mezi finalisty IFAT INNOVATION AWARD na mnichovském veletrhu IFAT).

A nyní ZEBRA připravuje vodíkovou verzi H2ZEBRA, jejíž aktivity pod záštitou MSVK směřují na Ostravsko, kde buduje „vodíkovou“ pobočku. Navazuje tak na úspěšný koncept elektrického vozidla s vodíkovým prodlužovačem dojezdu (spolupráce s ÚJV a SVÚM) a také zhodnocuje zkušenosti získané díky podpisu „vodíkového“ memoranda s HYUNDAI MOTOR. Nadto ZEBRA ve spolupráci s VŠB-TUO a SVÚM připravuje projekt většího komunálního vodíkového vozidla. 

Nosič výměnných nástaveb ZEBRA je pomocníkem pro různé typy prací od jara do zimy pomocí různých typů strojů, podporovaných proporcionálně řízenou hydraulikou, které se na vozidle vyměňují. Řidiči se nemusí bát bolestí zad, protože řídí vzduchově odpružené vozidlo s možností korekce výšky při nakládce.

Vodíku a čisté mobility se tedy česká automobilka ZEBRA nebojí a její multifunkční vozidla nabízejí užitečné partnerství.     

Celý článek včetně anglického překladu naleznete ve speciálu HYDROGEN magazínu POSITIV Business & Style ZDE.

RELATED ARTICLES