Úterý, 5 března, 2024

Francie, nejvýznamnější obchodní partner České republiky bez společné hranice

Francouzsko-česká obchodní komora je členem mezinárodní sítě 126 francouzských obchodních komor v 96 zemích světa a již 25 let je nezávislou organizací, která se stoprocentně samofinancuje. Reprezentuje podnikatelskou komunitu více než 280 členských firem v České republice, jež zaměstnávají přes 78 000 lidí a dosahují v České republice obratu přes 163 miliard korun.

Pane Macko, můžete nám v krátkosti představit činnost Francouzsko-české obchodní komory? Je zapojena do nějakých konkrétních projektů v Moravskoslezském kraji?

Komora se zaměřuje na několik klíčových oblastí, kterými je podpora podnikání členů a vytváření nových obchodních příležitostí, informování a zviditelnění členů v rámci komunity i navenek, setkávání zástupců firem skrze profesní kluby a další příležitosti pro networking.

Jednou z klíčových rolí komory je podpora vstupu francouzských firem na český trh, ať již formou investic, akvizic nebo francouzského exportu zboží a služeb. Tyto aktivity probíhají pod značkou “LeBooster” a zahrnují studie a analýzy trhu, benchmarking, nábor nových zaměstnanců, zakládání poboček a účetní a daňovou správu. Ročně takto komora pomůže v průměru 60 firmám.

V současné době působí v Moravskoslezském kraji desítky firem, např. Veolia v oblasti energetiky, výrobce baterií Saft, Manutan, který vyrábí vybavení pro průmyslové firmy, nebo FEVE, která se specializuje na průmyslovou metalurgii.

Celý rozhovor si můžete přečíst v magazínu POSITIV Business & Style 3/2022 ZDE.

RELATED ARTICLES