Sobota, 22 června, 2024

Firma Stadler přichází s řešením dopravy budoucnosti

Švýcarská kvalita a spolehlivost je už svým způsobem pojem. A to platí také pro železnici a města s tramvajovou infrastrukturou. Stadler Rail je nositelem komfortu a kvality veřejné dopravy nejen doma, ale také ve světě.

V Praze pod značkou Stadler působí také v České republice již téměř patnáct let konstrukční kancelář, která prochází v současnosti dynamickým rozvojem. Od svého vzniku si získala pevnou pozici v oblasti vývoje nových dopravních projektů celé mezinárodní skupiny Stadler. Z původní malé skupiny třiceti konstruktérů se zkušeností s prací u firem jako ČKD a Siemens, se stala postupně společností s prodejem téměř půl miliardy CZK. A pokračuje ve svém dalším růstu.

Prvním významným konstrukčním počinem Stadler Praha na tuzemském trhu byl vývoj elektrických jednotek pro dopravce Leo Express. Tyto vlaky se nejen díky svému netradičnímu černo-zlatému barevnému provedení staly v rámci celého portfolia vozidel Stadler svým nejvyšším denním kilometrickým proběhem díky své spolehlivosti raritou. A jistě také přínosem pro zlepšení komfortu cestování na české železnici. V oblasti městské hromadné dopravy jsou dalším produktem českých konstruktérů tramvaje nové řady Tango v Ostravě. Počátkem letošního roku byl také zahájen pravidelný provoz železničních patrových vlaků řady KISS na kolejích Slovenské republiky. Jedná se o moderní jednotky, které jsou ve vozovém parku celé řady západoevropských dopravců. Po předchozích dodávkách pro Tatranskou elektrickou železnici se jedná o další významný příspěvek firmy Stadler ke zlepšení komfortu cestování u našich slovenských sousedů.

V současné době vzrůstající poptávku trhu po bateriové a vodíkové železniční dopravě dokáže firma Stadler také uspokojit. Vývoj v této oblasti zaznamenává výrazný pokrok a jistě v blízké budoucnosti dorazí i do České republiky. A Stadler má v této oblasti co nabídnout.

Pražská konstrukční kancelář je dalším důkazem toho, že čím dál víc zahraničních korporací využívá kvalitní práci tuzemských specialistů pro svoji expanzi. Posouvají ale také současně české know-how na světovou úroveň. A to je dobrá zpráva nejen pro tuzemský průmysl, ale především pro mladou generaci.

Článek včetně anglického překladu si přečtěte v magazínu POSITIV Business & Style 1/2024 ZDE.

The article, including an English translation, is available in POSITIV Business & Style magazine 1/2024 HERE.

Text a foto: Stadler Praha 

RELATED ARTICLES